Як підключити субтитри.

Субтитри в фільмах відкривають масу можливостей перед слабочуючими людьми, а також в тих випадках, коли фільм хочеться подивитися в оригінальній озвучці без перекладу і дублювання - заради естетичного задоволення або тренування в іноземній мові. Субтитри допоможуть відслідковувати сенс фільму, і при цьому ви зможете слухати репліки героїв з оригінальними голосами акторів. У цій статті ми розповімо про те, як підключити субтитри у фільмі.
Інструкція
1
Краще всього використовувати для цього функціональну програму для перегляду відео з зовнішніми субтитрами - наприклад, VobSub. Ця програма дозволяє підключати субтитри, що не накладаючи їх на фільм, або накласти субтитри при бажанні, за допомогою фільтра TextSub, який потрібно зазначити для установки при інсталяції в розділі Plugins.
2
Щоб зробити перегляд і накладення субтитрів більш зручним, дайте файлу з субтитрами ім'я, відповідне імені файлу з фільмом. В цьому випадку при запуску фільму субтитри з аналогічною назвою автоматично відкриються разом з ним.
3
Якщо хронологія субтитрів трохи розходиться з фільмом - вони запізнюються або навпаки тікають вперед оригінального звуку і тексту, ви можете в реальному режимі зрушувати субтитри вперед і назад, використовуючи VobSub.
4
Крім того, синхронізувати субтитри з фільмом більш точно й акуратно вам допоможе програма subtitle Workshop, що надає ще більше можливостей по роботі з титрами фільмів.
5
Якщо ви хочете склеїти субтитри з фільмом назовсім, використовуйте фільтр TextSub, про який йшлося трохи вище.
6
Для склеювання титрів і відео вам буде потрібно ще одна утиліта - VirtualDub. Ця невелика безкоштовна програма для редагування відео дозволяє склеїти воєдино відеофайл і субтитри декількох форматів - srt, sub, ssa, smi, pcb і ass.
7
В каталог для плагінів VirtualDub встановіть фільтр для субтитрів, а потім відкрийте відеофайл. Зайдіть в меню Video, відкрийте розділ фільтрів, натисніть Add і виберіть у списку TextSub. Після цього клікніть «Відкрити» і завантажте потрібні субтитри.
8
В меню Video Compression вкажіть бітрейт і тип кодування для вашого фільму, а після цього збережіть файл під новою назвою з прикріпленими субтитрами, вказавши при збереженні параметр Full Proceccing Mode.
9
Попередньо перевірте, чи правильно встановлено шрифт і мову в субтитрах, щоб вони відобразилися коректно, в розділі Text Settings програми VobSub.