Як знайти площу і периметр. знайти площу квадрата якщо периметр дорівнює периметру прямокутника.

Із завданням знайти периметр або площа багатокутника стикаються не тільки учні на уроках геометрії. Часом її трапляється вирішувати і дорослій людині. Чи доводилося вам розраховувати необхідну кількість шпалер для кімнати? Або, може бути, ви вимірювали довжину дачної ділянки, щоб обгородити його парканом? Так знання основ геометрії іноді незамінні для здійснення важливих проектів.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Периметр багатокутника дорівнює сумі довжин всіх його сторін. Виміряйте лінійкою довжини сторін багатокутника. Складіть між собою отримані значення. Це і буде периметр багатокутника. Наприклад, для трикутника зі сторонами 7, 3 і 5 см, периметр буде дорівнює 7 + 3 + 5 = 15 см.
2
Площа прямокутника дорівнює добутку його сторін. Виміряйте лінійкою довжину і ширину прямокутника. Помножте довжину на ширину. Ви отримаєте площу прямокутника. Наприклад, для прямокутника зі сторонами 5 і 6 см, площу дорівнює 5? 6 = 30 см?.
3
Площа паралелограма дорівнює добутку його сторони на висоту, проведену до цієї сторони. Проведіть висоту паралелограма. Виміряйте лінійкою висоту і довжину сторони, до якої ця висота проведена. Помножте отримані значення. Ви отримаєте площу паралелограма. Наприклад, для паралелограма з довжиною сторони 12 см і заввишки, опущеною на цю сторону, довжиною 4 см, площу дорівнює 12? 4 = 48 см?.
4
Площа трикутника дорівнює половині добутку його сторони на висоту, проведену до цієї сторони. Проведіть висоту трикутника. Виміряйте лінійкою висоту і довжину сторони, до якої проведена висота. Помножте отримані значення. Розділіть твір на 2. Ви отримаєте площу трикутника. Наприклад, для трикутника зі стороною 10 см і заввишки, проведеної до цієї сторони, довжиною 6 см, площу дорівнює (10 + 6): 2 = 8 см?.
5
Площа трапеції дорівнює добутку півсуми її підстав на висоту. Проведіть висоту трапеції, виміряйте її. Виміряйте довжини підстав трапеції. Складіть довжини підстав. Отриману суму розділіть на 2. Результат помножте на довжину висоти. Ви отримаєте площу трапеції. Наприклад, для трапеції з підставами 12 і 16 см і заввишки 7 см, площу дорівнює (12 + 16): 2? 7 = 98 см?.
6
Щоб знайти площу багатокутника з 5-ма і більше сторонами, розбийте його на кілька трикутників, знайдіть площу кожного і складіть отримані значення разом. Ви отримаєте площу даного багатокутника.