Як навчитися фотографувати людей.

Для багатьох фотографів улюбленим жанром зйомки є портрет. Людей фотографують і майстри, і новачки, ще не набралися досвіду. Подібну популярність портрета нескладно пояснити: кожній людині хочеться, щоб його образ був відображений на папері, і через роки можна було побачити, яким він був.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат.
Інструкція
1
Якщо ви хочете навчитися фотографувати людей, перш за все, навчитеся їх поважати. Сколь пафосною не здавалася б ця фраза, але, коли фотограф відноситься до моделі зневажливо, йому навряд чи вдасться зробити хороший кадр. І не тільки тому, що він не проникне в душу людини, тобто не зможе передати його почуття в своїй роботі, а й тому, що людина буде скутий перед камерою, не зуміє довіритися майстру, підсвідомо реагуючи на його ставлення до себе.
2
Спостерігайте за людьми. Не поспішайте робити знімок, для початку придивіться до людини, портрет якого маєте намір зробити. Виявіть характерні для нього жести, міміку, постарайтеся помітити, як він реагує на різні події. Так ви зможете, сказавши кілька слів моделі, домогтися необхідної вам емоції. Адже далеко не всі люди здатні «грати» перед камерою. Так гра і виглядає, як правило, неприродно.
3
Уважно ставтеся до композиції знімка. Перш, ніж натиснути кнопку спуску затвора, подумайте, чи немає в поле зору об'єктива зайвих деталей. Запам'ятайте, що для портрета достатньо однієї речі, і, якщо в руках у моделі вже є трубка, то додавати до неї ще й келих не варто.
4
Не бійтеся експериментувати. Міняйте ракурс зйомки. До речі, іноді класичного стану камери (навпроти очей моделі) слід уникати. Приміром, якщо у людини маленькі очі, то фотоапарат потрібно тримати трохи вище.
5
Завжди намагайтеся зробити недоліки людини непомітними. Пам'ятайте, що люди повинні отримувати радість від ваших робіт, а бачити себе негарним мало кому приємно. Повних людей краще не фотографувати в профіль, щоб не акцентувати увагу на подвійному підборідді. Замаскувати починаючу з'являтися лисину можна за допомогою темного тла: на ньому голова теж буде здаватися темніше. Любіть людей, і ви обов'язково навчитеся робити красиві портрети.