Як визначити рак. Маничський рак Як відрізнити.

На даний момент, рак (або карцинома), одне з найстрашніших захворювань на планеті. Іншими словами, рак - це злоякісна пухлина, яка розвивається з епітеліальних тканин різних органів (шкіра, слизова оболонка, та ін. Внутрішні органи).

Смертність від онкологічних захворювань займає друге місце після захворювань серцево-судинної системи. Більш ніж у 6 мільйонів чоловік щорічно діагностують цю хворобу. Основна характеристика злоякісної пухлини - це втрата клітинами здатності до диференціювання, порушення структури тканин. Клітини злоякісних пухлин "агресивно" поширюються з потоком крові по всьому організму, з подальшим утворенням нових вогнищ пухлини. Бувають пухлини як злоякісні, так і доброякісні. Є багато різновидів ракових захворювань, таких як рак губи, рак легені, рак піхви, рак шийки матки, рак щитовидної залози, рак горла і т.д. В сучасному світі велика кількість факторів сприяють процесу канцерогенезу, такі як:

  1. Хімічні канцерогени (метали, пластмаси);
  2. Біологічні чинники;
  3. Генетичні чинники;
  4. Фактори навколишнього середовища.

Симптоми раку залежать в основному від місцерозташування пухлини, від темпів росту і наявності метастазів. Ознаки:

  1. Визначити рак можна по зміні шкірного покриву на обмеженій ділянці, у вигляді разрастающейся припухлості. Іноді припухлості виразкуються, оголюючи глибокі виразки, які нечутливі до лікування.
  2. Раптова зміна тембру голосу, утруднення в ковтанні, проходженні їжі через стравохід, кашель, біль в області грудної клітини.

Також визначити рак можна за такими ознаками: зниження апетиту, раптова, необгрунтована слабкість, сильна втрата ваги, підвищення температури, анемія, ущільнення молочної залози (у жінок), кров'янисті виділення з соска, утруднене сечовипускання. Кров'янисті виділення з сечового міхура - також прояви раку. Сучасні технології дозволяють при своєчасному зверненні до лікаря, проведенні ретельного аналізу і зборі анамнезу розпізнати рак на ранніх стадіях, на яких він ще піддається лікуванню. Для виявлення пухлин застосовуються всі доступні нині методи діагностики: фізикальне обстеження, рентгенографія, комп'ютерна томографія, пункція, біопсія, ендоскопія. Тому, при найменших проявах яких-небудь з перерахованих симптомів, не відкладаючи, потрібно звернутися до лікарів і пройти обстеження.