Як зробити хорошу сходи.

Сходи є не тільки функціональної архітектурної конструкцією, але і практично самої примітної частиною дизайну внутрішнього інтер'єру. Драбину ви можете зробити самостійно.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно правильно розрахувати всю конструкцію. Чітко визначитеся, яку сходи ви хочете отримати в результаті. Особливу увагу приділіть геометрії сходового отвору. Приміром, гвинтові сходи буде гармонійно виглядати в отворі у вигляді кола, а до маршової добре підходить проріз у вигляді квадрата або ж прямокутника.
2
Найпростішою конструкцією вважається сходи, яка має забіжні щаблі. Кріпиться вона на косоуре. Щаблі такої конструкції мають ширину близько 40 см. І висоту не більше 25 см. Забежних ступінь має ширину звичайної щаблі. Саме з цих розмірів потрібно починати розрахунки.
3
Для створення сходів вам необхідно в першу чергу визначитися з матеріалами. Рекомендується використовувати для роботи сосну, липу, дуб. Більш складні конструкції виконуються з скла і металу. Такі матеріали в основному використовуються для виготовлення сходів без подступенка. Врахуйте, ступені повинен добре вписуватися в інтер'єр приміщення.
4
Якщо у вашому будинку підлоги оброблені деревом, то найкраще зробити сходи з раушпунт. Щоб виготовити балясини вам необхідно запастися брусками розміром 50х50. Перила ви можете зробити з блокхаусу. Не варто також забувати про декоративні елементи. Придбати їх ви можете в будівельних магазинах.
5
Особливої уваги заслуговують несучі елементи сходів. Сходинки повинні бути закріплені на тятивах або на косоурах. Велике поширення отримав перший спосіб. Ці конструкції бувають з обмежувальними поручнями і без них. Щаблі потрібно врізати безпосередньо в бічні частини тятиви. Косоури спочатку повинні бути закріплені до стіни. В них є спеціальні прямокутні виїмки, в які встановлюються щаблі. Щоб зробити косоур вам знадобиться 2 бруса розміром 100х300 см. Розмітьте розташування косоура на стіні. На несучу балку нанесіть місце майбутнього становища ступенів. Врахуйте, дана конструкція має велику вагу.