Як вибрати костюм для лиж.

Прогулянки на лижах - одне з найулюбленіших зимових розваг для людей будь-якого віку. Вони допомагають підтримувати організм у тонусі, сприяють підвищенню імунітету і покращують кровообіг. Як і будь-які інші фізичні вправи, лижні прогулянки вимагають спеціальної екіпіровки. Крім безпосередньо лижного спорядження, треба приділити особливу увагу вибору костюма.
Інструкція
1
Визначте, наскільки висока ваша рухова активність на лижні. Чим повільніше ви рухаєтеся, тим більше утепленим і захищеним від вітру і вологи повинен бути ваш костюм.
2
Спортсмени-лижники, як правило, надягають цільні облягаючі комбінезони, що дозволяють рухатися максимально швидко. Для звичайних прогулянок на свіжому повітрі кращий вибір - це комплект з куртки і брюк.
3
Якщо ви не дуже твердо стоїте на лижах , вибирайте брюки із завищеною талією і на лямках. Така модель краще захищає від попадання снігу всередину під час падінь. На брюках для непрофесіоналів нижня частина штанин забезпечена розстібаються блискавками. Це сприяє легшому надяганню і дозволяє поправити шкарпетки, якщо вони зіб'ються під час руху.
4
Зверніть увагу на те, щоб куртка була досить довгою і добре закривала поперек. Як правило, у курток, призначених для зимових видів спорту задня частина трохи довші, ніж передня. Добре, якщо всередині куртки є внутрішня «спідниця» на гумці, що оберігає від задирания одягу під час руху.
5
Простежте, щоб манжети були досить щільними і були забезпечені спеціальними клапанами, що дозволяють регулювати ширину. Внутрішня частина коміра куртки часто виготовляється з м'яких тканин типу флісу. Це охороняє обличчя від обморожень. Деякі моделі курток мають у верхній частині коміра спеціальну планку - вона не дозволяє комірові сповзати вниз.
6
Вибирайте лижний костюм, що має спеціальні захисні накладки на колінах, ліктях, плечах. Для посилення використовуються тканини типу Kevlar або Cordura від фірми DuPont.
7
Зверніть увагу на деталі. Велика кількість кишень дозволить вам з легкістю розмістити всі необхідні дрібниці. Кишені повинні надійно застібатися на блискавку. Все блискавки і на брюках, і на куртці повинні бути забезпечені двосторонніми клапанами, що захищають від вітру. Бігунки на блискавках повинні бути великими і неслизькими, щоб ви могли розстебнути їх, не знімаючи рукавички. Ще одна приємна деталь на якісному одязі - петелька для рукавичок.
8
Вибравши модель, зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений костюм. Найчастіше в недорогих моделях як утеплювач використовується синтепон. Він легкий і непогано тримає тепло, але вже після першого прання втрачає приблизно 30% теплових властивостей. До того ж синтепон погано «дихає», в ньому ви будете швидко потіти. Утеплювач з спеціально обробленого пуху набагато краще тримає тепло і дуже легкий. Основний показник - пружність. Вона позначається як Fill Power або FP (Здатність до стиснення) максимальний показник - 750 одиниць. Але при намоканні пух дуже швидко скочується і втрачає свої ткацтва.
9
Оптимальним вибором стануть утеплювачі нового покоління типу 3M Thinsulate, Polartec 200, Polartec 300. Ці неткані матеріали мають тепловими властивостями пуху, гіпоалергенні, абсолютно екологічно безпечні, відмінно пропускають вологу і дозволяють тілу дихати. Крім того, після 15 прань вони втрачають не більше 10% своїх теплових якостей.
10
Зовнішня тканина на лижному костюмі призначена для захисту від вологи і вітру. Головні характеристики - це влагоіспаряемость і водонепроникність. У дешевих тканинах захист від зовнішньої вогкості досягається за рахунок спеціальних просочень, які роблять тканину важкої і «дихав». «Дихати» тканину, навпаки, не забезпечує гарний захист від вологи. Досягти оптимального поєднання цих двох показників дозволяють мембранні тканини. Їх принцип роботи полягає у тому, що волога, що випаровується тілом, складається з більш дрібних молекул води, ніж зовнішні опади. Найбільш відомі мембранні тканини: Gore-Tex, SympaTex.
11
І заключний штрих - перевірте захист швів. У хороших лижних костюмів шви повинні бути проклеєні з внутрішньої сторони спеціальною тасьмою. Вона захищає від попадання вологи всередину через отвори, залишені голкою. Звичайне проклеювання (без тасьми) дуже швидко приходить в непридатність.