Як відрізнити змінний від постійного струму. Як постійний струм перетворити в змінний.

Буває два види електричного струму: постійний і змінний. Але широко використовується тільки змінний струм. Це пов'язано з тим, що його можна трансформувати (перетворювати) з мінімальними втратами енергії.
Інструкція
1
Для початку розберемося, що ж таке електричний струм. Спрямований рух (потік) заряджених частинок і називається електричним струмом. У змінному електричному струмі через перетин провідника за рівнозначні проміжки часу проходить різну кількість заряджених частинок. У постійному ж кількість даних часток за однакові інтервали часу завжди рівнозначно.
2
Змінний струм постійно змінює свою силу, величину або напрямок. І відбуваються ці зміни завжди періодично, тобто повторюються через однакові проміжки часу. Наприклад, за допомогою змінного струму неможливо зарядити акумулятор або не можна використовувати його для подібних технічних цілей.
3
На відміну від постійного струму , змінний має кілька додаткових значень: - період - тимчасове значення скоєння повного циклу показників змінного струму ; напівперіод і частота (кількість циклів за конкретний відрізок часу); - амплітуда - найвище значення змінного струму ; - миттєве значення - значення струму в даний момент часу.
4
Змінний струм більш поширений і широко застосовуємо. Його легше перетворити в змінний струм іншої напруги, змінити напругу в електричних мережах в залежності від необхідних потреб. Це можна зробити за допомогою трансформатора. Трансформатор - апарат, що перетворює змінний струм однієї напруги в такий же струм, але іншої напруги при однаковій частоті струму .
5
Крім цього, користь змінного струму зводитися до того, що електродвигуни, які працюють на змінному струмі набагато надійніше й ефективніше, ніж двигуни постійного струму . Вони не потребують частого обслуговування, що робить їх експлуатацію недорогий. А також, що дуже важливо, вони мають більш високу ступінь захисту.