Як створити схему для вишивання. програма для вишивальних схем.

Незважаючи на те, що недоліку в схемах для вишивки немає, з часом може виникнути бажання створити схему самостійно, наприклад, щоб зобразити улюблений фотознімок або вподобане зображення. Адже не завжди у продажу є підходящі картини. У цьому може допомогти одна з безкоштовних програм для створення вишивальних схем.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - програма EmbroBox
  • - вподобане зображення
Інструкція
1
Скачайте програму EmbroBox, вона безкоштовна і важить менше 2 Мб. Вона зручна тим, що дозволяє підбирати конкретні відтінки ниток і розраховувати їх довжину. Розмір майбутнього твору ви також зможете дізнатися. Таким чином, ви заздалегідь порахуєте, у скільки вам обійдеться покупка канви і необхідних ниток.
2
Запустіть програму і починайте вводити дані. Спочатку програма попросить вас ввести кількість складань нитки, яке ви використовуєте. Введіть цифру і натисніть «Далі». На наступному етапі підрахуйте, скільки клітинок в 10 см вашої канви, введіть відповідь і також натисніть «Далі». Вкажіть вартість одного мотка і його довжину.
3
Відкриється вікно калібрування - для визначення розміру клітинок канви. Прикладіть канву до екрану і вставте її з тієї, що на моніторі. При необхідності використовуйте кнопки «Зменшити» і «Збільшити буде».
4
Тепер завантажте зображення з жорсткого диска свого комп'ютера. Це повинна бути картинка в форматі jpeg, bmp або gif. Один піксель буде дорівнювати одній клітинці канви, таким чином, малюнок 100х100 пікселів втілиться на канві розміром 100х100 клітинок. Якщо ваш малюнок більше 800х800 пікселів, заздалегідь зменшіть його в якому-небудь графічному редакторі. Відкриється вікно «Перетворення зображення». Виберіть бажану палітру із запропонованих, кількість використовуваних кольорів, вид розмиття і натисніть OK. Чим більше квітів, тим картина реалістичніше. Але чим квітів менше, тим менше різних відтінків ниток вам доведеться купувати і тим простіше буде вишивати.
5
Відкриється велике вікно, де ви побачите вихідне зображення, його схему , попередній перегляд результату, таблицю кольорів і т.д. Ви дізнаєтеся кількість клітинок і розміри готової картини по горизонталі і вертикалі. В центральній частині - схема, де кожен колір позначений своїм значком. Внизу показано назву потрібних мотків ниток муліне DMC, кількість мотків і загальна вартість. На панелі інструментів вгорі є кнопки - за допомогою яких при необхідності поміняйте введені на початку дані.
6
Якщо вас все влаштовує, роздрукуйте схему вишивки разом з позначеннями кольорів. На панелі інструментів натисніть «Друк». Відкриється вікно з настройками. Вкажіть розмір клітин схеми, відступи від країв сторінки. Перед тим як вивести схему на друк, збережіть її в форматі wmf: натисніть «Експорт», виберіть папку і введіть назву файла, натисніть «Зберегти». Окремо роздрукуйте «Легенду» - таблицю кольорів. Для цього у відповідному віконці виберіть «2 варіант» - тоді позначення будуть російською мовою. Натисніть «Експорт» і збережіть «Легенду» в потрібну папку. Роздрукуйте її.
Зверніть увагу
Якщо ваша схема великого розміру, вона роздрукується на декількох аркушах.
Корисна порада
Є й інші програми для створення схем - Pattern Maker for cross stitch, PCStitch та інші.