Як посадити монстеру. в Яку грунт садити монстеру.

Варіантів посадки монстери - кілька, від вирощування її з насіння до отримання паростків з повітряних коренів. Однак найпоширеніший спосіб - посадка рослини з держака. Озброївшись деякими знаннями, можна без зусиль виростити красиве і здорове рослина.
Інструкція
1
Живці монстери можна отримати двома способами. Зріжте верхівку дорослої монстери з междоузлием і з трьома листочками (один з них повинен бути повністю визріли), поставте її в воду і дочекайтеся появи корешков.Срежьте дітки монстери, поставте їх у воду. Дітки з'являються на стеблі дорослої рослини (як правило, на дільниці, розташованій близько до землі). Для посадки годяться дітки, на яких вже з'явилося хоча б одне міжвузля і визрів один лист.
2
Поки живці стоять у воді і пускають коріння, приготуйте землю для молодих рослин. Монстера любить родючий, пухку, але утримує вологу грунт. Зробіть таку суміш: візьміть по одній частині торфу, піску і перегною і три частини дернової землі. Все добре перемішайте.
3
На дні горщика влаштуйте хороший дренаж (вода не повинна застоюватися в ємності). Для цих цілей годиться керамзит, дрібна галька або камінчики.
4
Поверх дренажного шару насипте підготовлений грунт. Злегка примніть її руками. Зробіть невелике заглиблення в центрі і полийте теплою водою.
5
Посадіть держак монстери в землю так, щоб междоузлие, на якому вже утворилися корінці під час знаходження держака у воді, виявилося злегка заглибленим у грунт. Злегка примніть грунт навколо стебла рослини. Полийте.
Зверніть увагу
Живці з зачатками повітряних коренів (вони виглядають як бородавки на стеблі) вкорінюються швидше.
Корисна порада
Ви можете помістити держак монстери після зрізки з дорослої рослини не в воду, а в суміш торфу з піском (у рівних пропорціях), а то й одразу в підготовлений грунт. У цьому випадку рослинка необхідно обприскувати теплою водою 2 рази на день і стежити, щоб субстрат був весь час вологий. Коли держак дасть перший листок, можете пересаджувати його в приготований для постійного «місця проживання» горщик і скоротити полив.