Як дізнатися характеристики процесора.

Процесор - невелика мікросхема, розташована на материнській платі. Він виконує математичні та логічні розрахунки, забезпечуючи роботу програм. Продуктивність процесорів сучасних персональних комп'ютерів залежить від тактової частоти, об'єму кеш-пам'яті, кількості ядер і транзисторів.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма CPU-Z
Інструкція
1
Детальні характеристики процесора може показати безкоштовна програма CPU-Z. Скачайте її останню версію c офіційного сайту. Встановіть програму на комп'ютер і запустіть її.
2
Програма має декілька вкладок, в яких відображаються різні характеристики апаратної частини комп'ютера. Щоб дізнатися основні характеристики процесора відкрийте вкладку CPU.
3
Основні конструкційні характеристики процесора об'єднані в блок Processor. У його полі Name відображається виробник процесора і його назва. Поле Code Name повідомляє кодове ім'я сімейства процесора дане йому розробником. Кодове ім'я може підказати вам особливості його архітектури та пристрої.
4
Щоб дізнатися сокет процесора, який повинна мати материнська плата для його установки - подивіться поле Package, також розташоване в блоці Processor.
5
Розмір транзисторів процесора вказана в полі Technology. Чим менше розмір транзисторів, тим менше процесор споживає електроенергії і виділяє тепла під час роботи.
6
Щоб дізнатися які технології апаратного прискорення підтримує процесор - подивіться поле Instructions.
7
Щоб дізнатися тактову частоту, на якій працює процесор, подивіться поле Core Speed розташоване в блоці Clocks. Також в цьому блоці розташоване поле Multiplier, яке відображає поточне значення множника процесора і поле Rated FSB, яке показує тактову частоту шини FSB, що зв'язує процесор з контролером оперативної пам'яті.
8
Щоб дізнатися розміри багаторівневого кешу процесора, подивіться значення блоку Cache. У його полях вказані розміри кеша першого рівня для даних і машинного коду, а також розмір кеша другого рівня.
9
Щоб дізнатися кількість ядер процесора, подивіться значення поля Cores. Поруч з ним розташоване поле Threads відображає кількість потоків, які можуть паралельно виконуватися на одному ядрі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=IBAe8s1t5-4