Як вивести плями на тканині.

Пляма на одязі, а тим більше на новому улюбленій сукні - річ досить неприємна. Не засмучуйтеся, якщо навіть порошок не зміг впоратися з плямою, ми виведемо його іншими способами. Постарайтеся для початку визначити, чим ви посадили це пляма. Може це пляма від праски, кави, іржі, взуттєвого крему, жиру, чорнила? Дотримуйтесь нашої покрокової інструкції, щоб позбутися неприємних плям на улюбленій одязі.
Інструкція
1
Якщо пляма від пота.Сделайте спеціальний розчин. Для цього розведіть жменю кухонної солі в 1 л. води. Замочіть одяг в такій воді на годину, а після добре поперіть. Пляма має зникнути.
2
Якщо ж це пляма від жиру, масла або маргарину, скористайтеся наступним шагом.Попробуйте потерти пляму з виворітного боку ватою, змоченою в бензині або спирті, а з лицьового боку до речі прикладіть промокальний папір. Висушіть. Потім замочуйте та періть як звичайно. Таким же способом можна впоратися з плямою від губної помади.
3
Якщо це пляма від утюга.Протріте пляма половинкою сирої цибулини. Замочіть річ в холодній воді, а через годину спробуйте відтерти пляму.
4
Якщо ж у вас пляма від ржавчіни.Смочіте пляма кілька разів лимонним соком, потім на кілька секунд прикладіть до плями гарячу праску, але не давайте матерії висохнути до кінця. Промийте пляма водою.Якщо же пляма посаджено вже давно, то скористайтеся оцтовою есенцією. Зробіть розчин 1 ч. Ложки на склянку води. Даний розчин підігрійте, але не доводите до кипіння. Потім на кілька хвилин опустіть туди частину речі з плямою. Прополощіть в холодній воде.Ржавчіну можна зняти не тільки з одягу, але і з предмета. Для цього протріть його свіжою цибулиною.
5
Якщо пляма від воска.Соскобліте залишки воску ножем. Пропрасуйте тканину, помістивши її між шарами промокальним папери (тканина повинна бути виворотом вгору). Виперіть річ.
6
Якщо пляма від напоїв: чай, кава, фруктові сокі.Пропустіте через пляма струмінь гарячої води з-під крана. Потім просто виперіть.
7
Якщо пляма від мазута.Пріобретіте каустичну соду, вона продається в хозтоварах у вигляді порошку. Виперіть річ з цією содою, а потім виперіть її з порошком як звичайно.
8
Якщо пляма від чорнила (кулькової ручки) .Потріте пляма змоченою сірникової головкою, якщо пляма знаходиться на клейонці, пластику або пальцях. На жаль, прибрати таку пляму підручними засобами з одягу практично неможливо.
9
Гаряча вода найкращий помічник у боротьбі з плямою, якщо це пляма не від риби, яєць, м'яса і крові. Так як білок в гарячій воді згортається, і відіпрати такий пляма буде вже неможливо.
Корисна порада
Зверніться в хімчистку, якщо вам так і не вдалося вивести пляму жодним з перерахованих вище способів.