Як паяти польовий транзистор.

Ремонт радіоапаратури вимагає певних навичок і вмінь. Деякі види електронних приладів розраховані на дотримання чітких правил поводження з ними при монтажі. Особливо важливо дотримуватися обережності при роботі з польовими транзисторами. Пайка таких елементів не надто складна, але при порушенні правил монтажу можливий вихід їх з ладу.
Вам знадобиться
  • - паяльник або паяльна станція;
  • - металевий дріт або фольга;
  • - каніфоль;
  • - етиловий спирт.
Інструкція
1
Підготуйте паяльник для роботи з транзисторами . Потужність паяльника не повинна перевищувати 36-40 Вт Кінчик жала заточите до мінімальних розмірів або використовуйте паяльник зі змінними жалами невеликого перерізу. Краще всього використовувати паяльну станцію, яка має можливість регулювання потужності і передбачає вибір необхідного температурного режиму.
2
Оскільки польові транзистори не терплять статичної електрики, не торкайтеся до висновків приладу однією рукою. Паяльник обов'язково заземлите, а під час пайки висновків попередньо розігрітий прилад відключіть від електричної мережі. Надіньте на руку спеціальний металевий браслет, приєднаний до дроту заземлення.
3
Перш ніж торкатися жалом до висновків польового транзистора, доторкніться їм до контактних поверхонь монтажної плати. Вставляючи висновки в гнізда, беріть транзистор тільки за корпус. Бажано попередньо з'єднати ніжки приладу дротиком зі знятою з неї ізоляцією або шматочком металевої фольги; в цьому випадку ризик виходу транзистора з ладу виключається. Фольгу або дріт обов'язково видаліть після впаювання деталі.
4
Приготуйте флюс для пайки транзисторів. Для цього накришить в скляний пухирець каніфоль і додайте туди етиловий спирт. Після повного розчинення каніфолі невеликий пензликом нанесіть склад на місце пайки. Найзручніше використовувати для приготування складу флакончик від лаку для нігтів, який вже має вбудовану пензлик.
5
Перед паянням залудити майданчик монтажної схеми, покривши її рівним шаром припою. При роботі паяльником намагайтеся не перегріти висновки транзистора. Дотику до місця пайки повинні бути короткими і уривчастими. Вставте висновки приладу в призначені для них гнізда і послідовно обробіть жалом паяльника кожен висновок.