Як робити віники в баню.

Віники в лазні створюють неповторний аромат. Вони можуть бути сухими і свіжими. В свіжих віниках високий вміст ефірних масел, вони більш гнучкі й міцні. Заготовлювати матеріал для них починають з початку червня по серпень. Найпоширеніші віники: березові, липові, дубові.
Вам знадобиться
  • - прути з листям;
  • - секатор;
  • - мотузка;
  • - коробка для зберігання.
Інструкція
1
Щоб зробити віники для лазні, виберіть молоді рослини, віком не більше 3 років, у яких добре гнуться гілки. Чи не заготовлюйте сировину поряд з дорогою.
2
Зрізуйте з берези бічні пагони, які розташовані ближче до землі. Листя на них повинні бути ніжними і бархатистими, а не шорсткими. При різанні користуйтеся секатором.
3
Зрізані гілки не вкладаються в мішки, а зв'яжіть мотузкою, яку будинку відразу зніміть. Інакше вони не будуть еластичними.
4
Залиште їх в підсобному приміщенні на один-два дні для подвяливания. Не допускайте в цей час попадання на них прямих сонячних променів і надмірного пересихання.
5
Відсортуйте гілки по довжині. Оптимальна довжина віника повинна бути від 40 см до 60 см. Нижню частину кожної гілки очистіть від листя на одну третину, тоді віники НЕ будуть розпадатися.
6
Товщину зробіть такий, щоб його зручно було тримати в руці. Формується віник з середини. Для цього до гілок товстіший додавайте тонкі. Вигини гілок повинні дивитися всередину, а блискуча сторона листя назовні.
7
Для зв'язування віника візьміть прядив'яну або бавовняну мотузку. Розділіть віник на дві частини. Одну з них укладіть нижче щодо іншої частини на 15 см.
8
Дуже щільно зв'яжіть обидва пучка в одному місці. Все гілки поверніть в одну сторону. Для цього перекрутите в'язку в одному напрямку. Ще раз віник дуже щільно зв'яжіть і обріжте нитку.
9
Нижні краю ручки підрівняйте садовими ножицями або секатором. Готові віники зв'яжіть попарно і розвішані для сушки. Вони не повинні торкатися один до одного, що дозволить їм краще провітрюватися і сохнути.
10
Віники можна розкласти в прохолодному місці на відстані один від одного. Їх необхідно кожен день перевертати.
11
Добре просохлі віники зберігайте в штабелях, періодично перекладаючи їх. У міських умовах зберігайте в картонних коробках, на яких зробіть дірочки. Не укладайте їх щільно, щоб вони не пересохли.