Як заточити напилок.

Напилки, що широко застосовуються в слюсарній справі, з часом тупляться, втрачаючи колишні робочі якості. Обробка деталей таким «засаленим» інструментом стає незручною і непродуктивною. Особливо сильно знижується якість насічки при обробці м'яких металів, таких як мідь і алюміній. Частинки матеріалу забивають простір між зубами напилка, тому доводиться відновлювати його працездатність.
Вам знадобиться
  • - металева щітка;
  • - ацетон;
  • - пральний порошок;
  • - проточна вода;
  • - концентрована сірчана кислота ;
  • - концентрована азотна кислота;
  • - машинне масло;
  • - ємність для хімічної обробки.
Інструкція
1
Огляньте робочу частину напилка і в разі необхідності очистіть поверхню від механічних забруднень і дрібних частинок оброблюваного матеріалу. Після грубої очистки знежирте інструмент в розчині звичайного прального порошку або засоби для миття посуду.
2
Перед проведенням хімічної обробки демонтуйте рукоятку інструменту. Потім промийте напилок водою і занурте в ацетон. Подібна обробка видалить з робочої поверхні жирові відкладення. Кип'ятіння в розчині соди протягом 10-15 хвилин також допоможе знежирити інструмент.
3
Якщо на інструменті видно сліди іржі, знежирений напилок занурте в ємність, наповнений відновником. В якості нього можна використовувати двадцятивідсоткове розчин сірчаної кислоти.
4
Тепер приготуйте суміш для хімічного травлення. Вона повинна включати 8 частин концентрованої азотної кислоти, 6 частин концентрованої сірчаної кислоти і 86 частин води. Помістіть в розчин підлягає відновленню напилок приблизно на 10 хвилин. При такій обробці метал добре буде протравлений в поглибленнях насічки, а зуби залишаться майже недоторканими. Це призводить до відновлення робочих властивостей інструменту.
5
Вийміть напилок з розчину, промийте в проточній воді і перевірте його робочі якості. Якщо травлення виявилося недостатньо ефективним, таку хімічну «заточку» проведіть ще раз. Після повного закінчення травлення ще раз промийте інструмент водою і розчином соди, щоб видалити залишки кислоти.
6
Відновлений напилок законсервуйте, оскільки чистий метал може дуже швидко покритися іржею. Опустіть виріб у машинне масло, нагріте до температури 100 градусів, і витримайте там 20 хвилин. Вийміть напилок з масла, ретельно витріть дрантям, просушіть і насадити на рукоятку.