Як відрізнити гастрит від виразки. гастрит не проходить.

Найчастіше виразка шлунка розвивається на фоні гастриту, і в більшості випадків хворий не відразу здогадується про те, що хвороба прогресує. З вигляду симптоми захворювань схожі, але від того, який діагноз буде поставлений, залежить лікування і раціон харчування.
Інструкція
1
Відрізнити виразкову хворобу шлунка від гастриту досить непросто. Через схожість симптомів можна лише припустити, що гастрит ускладнився виразкою. Точний же діагноз ставить гастроентеролог після виконання діагностичних процедур, таких як ФГДС і рентген шлунка.
2
Якщо ви все ж вирішили спробувати відрізнити гастрит від виразки без додаткових досліджень і консультації лікаря, зверніть увагу на локалізацію болю. При гастриті неприємні відчуття сконцентровані в області епігастрію. При виразці біль різка, розлита, може віддавати в спину, клубову або прекардіальну область. За великим рахунком, її локалізація залежить від місця розташування виразкового дефекту.
3
І для гастриту , і для виразкової хвороби шлунка характерні «голодні» болю. Але якщо неприємні відчуття при гастриті виникають лише через 3,5-4 години після останнього прийому їжі, то при виразці болісна біль може з'явитися вже через 1,5-2 години і супроводжуватися нудотою.
4
Перебіг гастриту і виразкової хвороби шлунка в більшості випадків відрізняється. Для виразки характерні періоди загострення, що виникають, як правило, навесні і восени. Гастрит однаково болісний в будь-який час року, перебіг хвороби більше залежить від режиму харчування, ніж від сезону.
5
Характерною ознакою виразки шлунка є нічні болі, які не проходять, поки людина не перекусить. Гастрит, як правило, турбує протягом дня і не порушує сон.
6
Здайте загальний аналіз крові. При гастриті в ньому, як правило, не виявляється ніяких змін. При виразковій хворобі нерідко визначається зниження гемоглобіну, часом до 100 г/л і нижче.
7
При виразковій хворобі шлунка симптоми більш виражені, ніж при гастриті. Тому якщо ви помітили, що звична біль або печія посилилися, а лікарські засоби, що допомагали раніше, перестали діяти, зверніться до лікаря.
8
При виникненні різкою пронизує болю, блювоти з домішкою крові, зниженні артеріального тиску і сильної слабкості, негайно зверніться до лікаря. Такі симптоми можуть бути тільки при прориві виразки, а це смертельно небезпечний стан.