Як плавити пластик. Як обробити пластику.

При виготовленні найрізноманітніших пластикових конструкцій іноді доводиться плавити матеріал, щоб надати йому необхідну форму або з'єднати деталі між собою. Здійснюючи плавлення виробів з пластику та пластмаси, слід дотримуватися обережності, оскільки погано розраховане термічний вплив може привести до займання.
Вам знадобиться
  • - ємність для плавлення пластику;
  • - паяльник або паяльна станція;
  • - газовий пальник;
  • - промисловий фен;
  • - зварювальний пістолет.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до плавлення пластику, випробуйте його невеликий фрагмент. Не кожен вид пластмас піддається плавленню в звичайних умовах, тому бажано з'ясувати це в ході досвіду. Шматочок матеріалу прихопіть щипцями або пінцетом і піднесіть його до відкритого полум'я свічки або газового пальника. Нагрітий пластик буде або повільно плавитися, або відразу почне горіти на відкритому повітрі.
2
Переконавшись у тому, що пластик можна розплавити, подрібніть вихідний матеріал і помістіть його в металеву ємність, наприклад, в жерстяну банку. Для безпеки плавлення матеріалу, ємність з подрібненим пластиком вставте в інший посуд, що має великі розміри. Залийте в неї воду і поставте всю конструкцію на вогонь або плиту, зробивши своєрідну водяну баню. Такий спосіб підходить для обробки пластику з низькою температурою плавлення.
3
Для розплавлення невеликих шматків пластика використовуйте розігріте жало паяльника або газовий пальник. Якщо є можливість, використовуйте паяльну станцію з вбудованою регулюванням температури нагріву жала. Потрібну для плавлення температуру підберіть, виходячи з експерименту. Занадто висока температура може привести до займання матеріалу або зробить пластик крихким.
4
Для плавлення пластику з підвищеною міцністю використовуйте зварювальний пістолет або промисловий фен. Порядок роботи зварювальним пістолетом вказується в технічній документації до нього. Також набір включає в себе присадочні матеріали, що дозволяють зварювати різні види пластмас і пластику, наприклад, оплавлятися шви з'єднуються виробів.
5
При обробці пластику високими температурами дотримуйтесь заходів безпеки. Бажано всі процедури проводити на відкритому повітрі, щоб уникнути отруєння продуктами горіння. Уникайте попадання розплаву на відкриті частини тіла і одяг, щоб не допустити опіків і псування тканини.
Якщо у вас виникла необхідність з'єднати між собою пластикові деталі, не завжди потрібно їх склеювати. В деяких випадках для з'єднання пластика його можна розплавити в потрібному місці, а потім поєднати частини. При виборі типу з'єднання слід враховувати тип матеріалу і здатність його до з'єднання з допомогою такої імпровізованої зварювання.
Вам знадобиться
  • - будівельний фен;
  • - зварювальний пістолет;
  • - паяльник (паяльна станція);
  • - присадний пруток.
Інструкція
1
Визначте, чи піддається пластик зварюванні шляхом розплавлення. Пластмаси можуть свариваться легко, насилу або ж взагалі не піддаватися плавлению. З'ясувати це можна дослідним шляхом. Візьміть шматочок досліджуваного матеріалу, використовуючи для цього плоскогубці або пінцет, і нагрійте на відкритому полум'ї. Проводите зазначену процедуру на повітрі, щоб уникнути впливу на дихальні шляхи продуктів горіння.
2
Якщо ви хочете розплавити пластикову пляшку, розріжте її на шматочки і помістіть в каструлю або іншу ємність, а потім нагрійте на вогні, зробивши попередньо водяну баню. Розм'якшений пластик залийте в форму або обробіть їм шви з'єднуються виробів. При цьому слід не тільки дотримуватися обережності, але і працювати швидко, інакше пластмаса передчасно застигне.
3
Використовуйте для розплавлення пластика жало паяльника. Зручніше використовувати не звичайний паяльник, а паяльну станцію, що дає можливість регулювати температуру нагрівання жала. Необхідні температурні параметри підбираються також досвідченим шляхом на шматочках матеріалу. При необережному поводженні з паяльником існує ризик зіпсувати поверхню пластику або зробити шов зайво крихким.
4
Якщо є можливість, придбайте спеціальний електричний зварювальний пістолет, який плавить пластик і різні види пластмас. У наборі є також зразки матеріалу, за допомогою яких проводиться оплавлення швів і з'єднань. Порядок дій при користуванні пістолетом і заходи безпеки при поводженні з ним викладені в інструкції до приладу.
5
Для деяких видів пластика можна використовувати будівельний фен, що дозволяє нагрівати матеріал до необхідної температури. Попередньо очистіть сполучаються поверхні по обидві сторони від майбутнього шва. Виберіть необхідну насадку і присадний пруток. Бажано зробити пробне розплавлення пластика і перевірити, наскільки сполучаються матеріали сумісні.
6
Прогрейте фен для стабілізації температури. Закріпіть сполучаються за допомогою плавки деталі, використовуючи лещата або струбцини. Щоб процес плавлення йшов швидше, загострити кінець присадочного прутка. Зваріть деталі, розплавивши їх феном, злегка придавлюючи при цьому пруток до розплавляється поверхням. Після застигання розплаву поверхню шва обробіть, надавши їй гладкий вигляд.