Як вирощувати кімнатний лимон.

Як приємно виростити своїми руками цитрусове дерево в домашніх умовах, наприклад, кімнатний лимон! Він являє собою красиве деревце з блискучими, продовгуватими і яскраво-зеленим листям. Розпустилася квіти білого або кремового кольору наповнюють кімнату незабутнім ароматом. Так як же правильно вирощувати кімнатний лимон?
Вам знадобиться
  • - горщики;
  • - керамзит;
  • - річковий пісок;
  • - плівка;
  • - дернова земля;
  • - перегній;
  • - листова земля.
Інструкція
1
Дерево кімнатного лимон а можна виростити з насіння або розсади, купленої в квітковому магазині. Вийміть насіння з куплених плодів лимон а і виберіть найбільші, висадіть їх в стаканчики або невеликі горщики з підготовленим і зволоженим грунтом, пухким і родючим (на глибину 1,5 сантиметра). Для його приготування змішайте одну частину листової землі, одну частину дернової землі, одну частину перегною і половину частини крупного річкового піску. Попередньо обробіть насіння стимулятором росту. На дні горщика повинні бути дренажні отвори і шар керамзиту.
2
Накрийте горщики плівкою і не поливайте, а лише обприскуйте. Температура навколишнього середовища повинна становити не нижче 18-20 градусів. Через два-три тижні ви можете споглядати перші сходи, а ось плодоносити такий лимон почне через приблизно вісім років. Додайте горщики з посадженими лимон ами на підвіконні з південної сторони.
3
Після того, як паростки видали другу пару листя, знімайте плівку. Поливайте вельми обережно і помірковано, не допускайте надмірного перезволоження грунту і пересихання. Температура води повинна становити на пару градусів вище, ніж кімнатна температура. Ні в якому разі не поливайте рослину холодною водою, тільки відстояною. Подальший догляд зводиться до підживлення, своєчасної поливанні, формуванні крони і пересадці.
4
Через три місяці після посадки почніть підживлювати кімнатний лимон один раз на тиждень розчином органічних і мінеральних добрив. Для цієї мети вельми підходить курячий послід, розведений у воді в співвідношенні 1:10. Запам'ятайте, надлишок добрив насправді нітрохи не краще, ніж їх недолік.
5
У літній період перемістіть ємність з лимон ом на свіже повітря - веранду, балкон або в сад, притіняючи від прямих сонячних променів. В осінній період скоротіть поливи, підливайте воду лише після пересихання верхнього шару землі. Скоротіть й підгодівлі, це слід робити не частіше одного разу на місяць. Знизьте температуру повітря до 12-15оС.
6
Молоде рослина рекомендується пересаджувати два рази на рік, дорослий лимон - один раз на три роки. Намагайтеся при цьому не пошкодити коріння рослини, що не обтрушуйте землю, а пересаджуйте разом з грудкою. Замініть верхній шар грунту на свіжу землю. Ця рослина не переносить частих переміщень, тому не рекомендується турбувати лимон і рухати його з одного місця на інше або розгортати різким рухом.