Як ловити щуку на балансир.

За останні кілька років ловля щуки на балансир придбала все більшу популярність серед любителів-рибалок. Даний спосіб лову викликає деякі складнощі, але бажаючих витягнути з лунки велику особина вони не зупиняють. Так як же правильно ловити щуку на балансир?
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь;
  • - повідець;
  • - балансир;
  • - бур.
Інструкція
1
Після того як встановився перший лід, настає найбільш підходяща пора для лову щуки на балансир . Риба виходить до мілини для полювання на дріб'язок. Насамперед варто визначитися з місцем, яке буде вельми вдало для улову. За допомогою балансир а можна рибалити не тільки на мілководді, а й на глибині. Головне, не лінуватися, а обстежити якомога більшу площу водойми.
2
На зламаним берегової лінії рекомендується бурити лунки на відстані 1,5-2 метри один від одного. Якщо берег без виступів і рівний, відстань між лунками має становити 5-10 метрів, на глибині - 10-15 метрів. Видаліть з лунки крижану крихту, щоб балансир зміг легко пройти в воду, а потім присипте її снігом. При цьому слід пам'ятати, що щука - риба дуже обережна і її може злякати навіть легкий стук (для цього і рекомендується бурити відразу кілька лунок).
3
Для лову щуки на балансир вибирайте надійне вудилище самого великого розміру (виключно для зимової ловлі). Підійдуть два варіанти: пластикове фінське вудилище або зменшена копія спінінга. Балансир повинен бути не менше п'яти сантиметрів, так як з великих приманок сходів набагато менше. Гачки з боків також повинні мати великий розмір.
4
Почніть облавливать найпершу лунку, так як риба тут вже заспокоїлася. Зробіть по п'ять-вісім помахів балансир ом і переходите до наступної, спочатку зими щука бере вже на третій-четвертий помах. Але слід зауважити, що не слід розраховувати на миттєвий результат, а ось завзятість нерідко винагороджується хорошим уловом. При відсутності клювань змініть місце.
5
Найчастіше щука атакує приманку під час планування (падіння) балансир а чи під час паузи, рідше при підйомі. При цьому важлива гра рухається балансир а, але не довжина паузи. При клюванні відразу ж підсікайте і виводити. Якщо підсікання вийшла не результативною - продовжуйте помахи вудилищем. Змініть балансир , часто після цього щука починає повторно атакувати.