Як грати на маракасах.

Маракас родом з Латинської Америки. Завоював він популярність і на інших континентах. Зовні маракас найбільше нагадує дитячу брязкальце. Однак з його допомогою можна виконувати віртуозні ритмічні побудови.
Вам знадобиться
  • - 2 маракаса;
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - плеєр з записами латиноамериканської музики.
Інструкція
1
Професійні музиканти зазвичай грають на двох маракасах , але починати вчитися краще з одного. Візьміть інструмент за ручку. Руку трохи зігніть в лікті і розслабте. Струсіть маракас рухом кисті від себе. По черзі виконуйте цей рух правою і лівою рукою. Спочатку виконуйте вправу повільно, потім поступово збільшуйте темп. Вправу виконуйте стоячи.
2
Освойте другого рух. Струшуйте маракас рухом всієї руки від ліктя. Зап'ясті намагайтеся тримати нерухомо, але в той же час рука повинна залишатися вільною. По черзі виконуйте вправу правою і лівою рукою.
3
Підберіть запис, де ясно чуються сильні частки. Латиноамериканська музика рясніє подібними творами, так що виберіть те, яке вам найбільше подобається. Маракаси, який ви тримаєте в лівій руці, відбивайте сильні частки. Коли у вас це вийде, спробуйте грати одночасно на двох інструментах. Лівою рукою відбивайте сильні частки, правою - слабкі. Спочатку можна робити це однаковими рухами - або від зап'ястя, або від ліктя.
4
Поступово переходите до наступного етапу. Сильні частки відбивайте рухом від ліктя, слабкі - від зап'ястя. Періодично міняйте характер вправи. Правою рукою відбивайте сильні частки, лівою - слабкі. Це допоможе розвинути координацію.
5
Ознайомтеся з нотною грамотою. Для гри на маракасах вам потрібно знати тривалості і вміти розподіляти їх по тактам. Вивчіть основні розміри. Почніть з розміру 4/4. У цьому випадку в такті може бути одна ціла нота, дві половинки, чотири чверті і т.д. Навчіться їх писати. Накресліть один під одним 2 довгих прямих лінії. На верхній запишіть партію правої руки, на нижній - лівою, як це робиться в нотах для фортепіано або баяна. Поділіть строчки на однакові такти. Не забувайте, що в кожному має бути чотири чверті. Партію лівої руки напишіть, наприклад, цілими нотами. У правій руці нехай будуть тільки чверті. Спробуйте зіграти те, що ви записали. першу частку відбивайте одночасно обома руками, наступні частина такту відіграє тільки права. Познайомтеся з розміром 2/4.
6
Вивчіть трехдольние розміри. Вони можуть позначатися по-різному. У знаменнику дробу, яку ви бачите на початку нотного рядка, може стояти як 4, так і 8. Знаменник позначає, якими частками ведеться рахунок, чисельник - скільки таких часток в такті. Напишіть для себе кілька вправ і розучите їх.
7
Тренуватися можна на будь-яких нотах. Оскільки вас цікавить тільки ритм, то навіть неважливо, в якому ключі записано музичний твір. Разучите спочатку партію правої руки, потім - правою. Зіграйте п'єсу двома руками.
8
В нотного запису ви можете зустріти дуже дрібні тривалості - восьмі, шістнадцяті, тридцять другі і т.д. Їх виконуйте рухами "від себе - до себе", приблизно так само, як ви граєте брязкальцем з дитиною. Навчіться їх виконувати правою і лівою рукою.
9
У багатьох музичних творах зустрічаються і більш складні ритмічні побудови. Наприклад, в одній чверті може бути не дві восьмих, а три, не чотири шістнадцяті, а п'ять. Зазвичай такі побудови позначаються над або під відповідною групою цифрами. У цьому випадку дуже важливо, щоб та рука, яка відбиває основний ритм, що не сповільнювала і не прискорювала рух. Виконуйте такі вправи обома руками.
Корисна порада
З самого початку постарайтеся грати в групі. З маракаси добре поєднуються гітара і духові.