Як перевести файл в формат txt. Як конвертувати контакти телефону в текстовий документ.

Файли збережені в Microsoft Word відкриваються не в усіх стільникових телефонах і mp3-плеєрах. Тому вельми зручно буває зберігати текст в стандартному форматі txt, який розпізнають абсолютно всі редактори.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - текстовий редактор Microsoft Word;
  • - текстовий редактор "Блокнот".
Інструкція
1
Багато хто любить проводити час за прочитанням будь-яких книг. Але читати з комп'ютера часто буває незручно, тим більше шкідливо для зору. Саме тому дуже корисно навчитися міняти формати текстових файлів, щоб згодом скинути їх на телефон або плеєр, після чого вдатися читання в більш комфортних умовах (наприклад, лежачи на ліжку).
2
Існує кілька способів зміни розширення документів. Найпростіший з них, це зробити все вручну, не вдаючись до допомоги спеціалізованих програм. Для початку відкрийте ваш документ у текстовому редакторі Microsoft Word.
3
Натисніть вкладку під назвою "Файл" і виберіть команду "Зберегти як". Потім введіть ім'я вашого документа, після чого визначте тип файлу. У пропонованих варіантах знайдіть "Звичайний текст" та натисніть. У вікні, яке покаже варіанти кодування (вибір відбудеться автоматично), натисніть кнопку "Ок". Потім знайдіть файл, який ви зберегли подібним чином. Тепер ви зможете його відкрити в текстовому редакторі "Блокнот" і згодом скинути собі на телефон або плеєр, так як у вашого документа стандартний формат "* .txt", який всюди відкривається без спеціальних додатків.
4
Дані викладки, наведені вище, можна обійти. Для цього натисніть одночасно клавіші "Ctrl + A". Весь текст виділиться. Скопіюйте його в порожній текстовий документ, відкритий у "Блокноті". Після проведених дій збережіть документ. У даного файлу буде потрібне розширення "* .txt".
Зверніть увагу
Не забувайте, що текстовий редактор "Блокнот" має обмежені функції. Тому багато з того, що відображалося в Microsoft Word, видно не буде (напівжирне виділення, курсив, збільшений шрифт, підкреслення і т.д.).
Корисна порада
Якщо вам потрібно змінити формат великої кількості документів, то раціональніше скористатися спеціалізованим конвертером, що переводить документи з "* .doc" в "* .txt". Кращою з таких програм є Total Doc Converter.
З необхідністю перетворити документ формату PDF або DOC у формат «тільки текст» стикаються багато користувачів. Зробити це можна кількома способами залежно від типу документа і можливостей наявного ПЗ.
Інструкція
1
Якщо необхідно перетворити файл формату DOC, DOCX, SXW або ODT, відкрийте його в текстовому редакторі, здатному працювати з файлами такого формату (OpenOffice.org Writer, Microsoft Office Word, WordPad, Abiword), а потім виберіть у меню «Файл» пункт «Зберегти як». У формі для збереження виберіть формат TXT, а потім - найбільш зручну для вас кодування результуючого TXT-файлу. Переконайтеся, що файлу автоматично присвоїлось розширення TXT, якщо це не так, надайте його самостійно. Збережіть файл в бажану папку.
2
Для збереження в формат TXT вмісту веб-сторінки поступите аналогічно, але кодування вибрати при цьому ви не зможете. Вона буде такою ж, як кодування вихідної веб-сторінки.
3
В операційній системі Linux або Windows для перетворення документа з формату PDF в формат TXT встановіть пакет Xpdf, після чого виконайте таку команду: pdftotext імяфайла.pdf імяфайла.txt
4
Якщо документ відкритий в програмі, що допускає виділення тексту і перенесення його в буфер, запустіть будь-який текстовий редактор, що підтримує збереження у формат TXT (в Linux - KWrite, Geany, в Windows - Блокнот). Виділіть мишею весь текст або його фрагмент (для виділення всього тексту можна скористатися поєднанням клавіш Ctrl + A), помістіть фрагмент в буфер сполучення клавіш Ctrl + C, потім перейдіть в текстовий редактор і вставте фрагмент тексту в нього, натиснувши Ctrl + V. Після цього збережіть текст. Збережеться він, незалежно від вихідної кодування документа, в тій кодуванні, в якій працює текстовий редактор. У редакторі KWrite можна вибрати перед збереженням інше кодування.
5
Якщо файл вийшов не в тій кодуванні, в якій вимагається, відкрийте його за допомогою будь-якого браузера, виберіть у його меню ту кодування, в якому збережений текст, знову виділіть її та перенесіть в текстовий редактор. Якщо ж ви користуєтеся Linux, відразу відкрийте файл в редакторі KWrite, виберіть у меню кодування, в якому він збережений, після чого перезберегти в необхідної вам кодуванні.