Як робити з тканини іграшки.

Іграшка з тканини, зроблена своїми руками персонально для близької людини, є не тільки забавою, але і знаком уваги і любові. Фактура тканини сама підказує ідеї для творчості: м'який фліс перетворюється на зайця Тильду, багата парча - в дракона. Варто проявити фантазію і витратити трохи часу, щоб побачити вдячний погляд дитини, що грає з новою іграшкою з тканини.
Вам знадобиться
  • - шматочки тканини;
  • - нитки;
  • - синтепон, вата;
  • - гудзики, бісер;
  • - тасьма , мережива;
  • - вовняні нитки.
Інструкція
1
Подумайте, які іграшки ви хочете зробити з тканини . Плоску саморобку виконати не складно, змайструєте її, якщо ви тільки починаєте шити. На аркуші паперу намалюйте силует тварини потрібного розміру. Виріжте шаблон.
2
Складіть тканину вдвічі лицьовою стороною всередину, якщо ви будете вивертати іграшку. Покладіть на неї шаблон, обведіть по контуру олівцем або Кравецьким дрібному. Якщо ви хочете зробити іграшку з різною тканини , обведіть шаблон на двох шматках матерії, дотримуючись лицьову і виворітну сторони.
3
Сколите тканину шпильками. Руками або на машинці зшийте деталі іграшки, залишивши незашітим місце для набивання вироби. Зверніть увагу на рядки - вивертати іграшку зшийте прямими стібками, а ту, яку вивертати не потрібно, прикрасьте обметочний швом.
4
Обріжте зайву тканину, зробіть насічки в декількох місцях. Виверніть іграшку за допомогою олівця, акуратно розправивши всі деталі. Набейте саморобку синтепоном або ватою і зашейте отвір потайним або обметочний стібком.
5
За допомогою потайних стібків оформите мордочку тварини, виконайте складки на тулубі. Акриловими фарбами намалюйте готової іграшці очі і рот або пришийте намистинки. Прикрасьте саморобку тасьмою або гудзиками.
6
Трохи складніше робити з тканини об'ємні іграшки. Викрийте на папері деталі всіх частин тіла або тулуба, при цьому зверніть увагу, що голова і лапи можуть складатися з 4-6 деталей. Виріжте шаблони і підпишіть їх.
7
Візьміть тканину різних кольорів. Розкладіть шаблони на відповідній матерії, дотримуючись лицьові і виворітні сторони, а так само часткову нитку. Обведіть всі деталі і виріжте їх, залишивши припуски на шви 5 мм.
8
Сколите шпильками або змітайте частини іграшки. Зшийте деталі, не забудьте залишити незашітие ділянки в непримітних місцях.
9
Виверніть деталі на лицьову сторону. Якщо ви хочете, щоб кінцівки іграшки згиналися, вставте всередину деталей дріт. Набейте частини тулуба ватою, синтепухом або синтепоном. Потайним швом зашейте деталі іграшки з тканини .
10
З'єднайте всі частини між собою потайними стібками. Для того, щоб руки і ноги рухалися, до тулуба пришийте маленькі ґудзики, а в лапах зробіть прорізи, які обмітайте. «Пристегните» лапи до тулуба іграшки.