Як вибрати справжні парфуми.

Використання фальсифікованої парфумерної продукції може завдати шкоди вашому здоров'ю, не кажучи вже про витрачені гроші і глибокому розчаруванні при перших же спробах протестувати духи. Щоб не помилитися при виборі духів, потрібно дотримуватися певних правил і враховувати принципи оформлення упаковки.
Інструкція
1
Орієнтуйтеся на ціну духів - хороша, якісна продукція ніколи не буде коштувати дешево. Але це тільки перший параметр вибору, оскільки найчастіше підробки намагаються реалізувати за ціною оригіналу.
2
Якщо ви точно знаєте, що хочете придбати, то заздалегідь вивчіть фірмову упаковку, дізнайтеся про відзнаки, якими конкретний виробник намагається захистити свою продукцію від підробок. Це може бути особлива форма флакона, опуклий шрифт і т.д.
3
Зверніть увагу на якість упаковки. Якщо ви купуєте духи в коробочці, обтягнутою поліетиленом, то відзначте якість швів - вони повинні бути рівними, пласкими, а плівка повинна бути натягнута щільно, без зморшок і складочок. Всі шви повинні бути проклеєні або запаяні, але без слідів клею.
4
Перевірте якість написів на коробочці - вони не повинні бути розпливчастими, погано надрукованих. Якщо написи є на пакувальній плівці, то потріть її вологим хусткою або пальцем - фарба повинна бути стійкою. Зверніть увагу на правильність написання слів англійською або французькою мовою - пропущені букви свідчать про підробленої продукції. Ви можете не помітити одну змінену букву в назві парфумів просто тому, що не впевнені, що знаєте, як воно правильно пишеться - підготуйтеся до вибору парфумів заздалегідь, випишіть потрібну інформацію на листок паперу і прихопіть його з собою.
5
На будь коробці з справжніми парфумами буде розміщена інформація про виробника, країні виробництва, назва продукції, дату виготовлення, склад і т.д. Якщо ви розбираєтеся в штрих-кодах, то це стане в нагоді вам для того, щоб перевірити відповідність інформації на них і зазначеної країні виробництва. Але це не обов'язково, так як такі знаки підробляють найчастіше.
6
Струсніть флакон з рідиною - там не повинно бути ніяких домішок або осаду. Колір парфумів повинен бути природним - вони можуть бути прозорими або жовтуватими, а надто яскравий відтінок повинен вас насторожити. Огляньте кришку від флакончика - вона не повинна бути металевою, повинна щільно закручуватися або защелкиваться. Сам флакончик повинен бути виконаний з щільного скла, без дефектів і бульбашок повітря.
Вибираючи духи, будьте уважні. Якщо після покупки вони вам перестав подобатися, повернути флакон в магазин ви не зможете. Зате обміняти неякісний, прострочений або бракований товар торгова точка зобов'язана. Виявивши дефект, не відкладаючи, звертайтеся за місцем придбання парфуму.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - товарний чек.
Інструкція
1
Купуючи парфуми або туалетну воду, спробуйте аромат на блоттер і на власній шкірі. Не купуйте парфумерію на бігу. Якщо з'ясується, що вона вам не підходить або викликає алергію, назад у магазин її не приймуть. Духи і прочая парфюмерно-косметична продукція відносяться до товарів, які не підлягають поверненню за умови, що вони мають належну якість.
2
Не відходячи від прилавка, перевірте термін придатності духів - він вказаний на упаковці. Потрясіть коробку - фірмовий парфум упакований надійно. Якщо всередині щось шарудить і брязкає, попросіть замінити духи. Це варто зробити, і якщо виявиться, що коробка пом'ята, поліетиленова плівка, якою вона обтягнута, порвана, а в нижній частині спостерігаються патьоки. Ви можете міняти парфум і навіть відмовитися від покупки, поки оплата не проведена. Заплативши, не забудьте отримати чек.
3
Прийшовши додому, розпакуйте флакон і уважно вивчіть його. На склі не повинно бути подряпин і відколів, кришка повинна щільно фіксуватися на флаконі і легко зніматися з нього. Перевірте цілісність етикетки і прозорість вмісту. Мутний осад в бульбашці, підозрілий відтінок рідини, облізла наклейка - привід для підозр. Перевірте помпу. Якщо вона не працює або духи протікають, упаковуйте флакон і повертайте його в магазин - вам явно продали неякісний товар.
4
Напишіть заяву на повернення в двох примірниках на ім'я директора магазину. В папері, складеної у вільній формі, опишіть історію покупки і викладіть список своїх претензій. Ви можете зажадати обміняти товар на аналогічний або повернути гроші, сплачені за нього. Один примірник заяви залиште продавцеві, на другому попросіть залишити підпис, яка засвідчує вручення.
5
Якщо магазин погодитися з тим, що ваші претензії виправдані, обмін парфуму може відбутися негайно. Але якщо ви віддасте перевагу повернення грошей, майте на увазі, що торгові точки роблять це вкрай неохоче. У вас можуть зажадати паспорт і товарний чек, а в деяких випадках - взяти бракований товар на експертизу. Якщо ви погодитеся залишити флакон в магазині, вимагайте видати вам розписку, яка засвідчує цей факт.
6
Ви можете провести експертизи і самостійно, звернувшись до незалежного фахівця. Якщо ваші підозри щодо неякісного товару підтвердяться, магазин буде зобов'язаний повернути вам гроші, сплачені за експертизу.