Як закрити в'язану шапку. Як правильно зшити в'язану шапку.

В'язана шапка виглядає дуже стильно, при цьому вона практична і зручна. Почати в'язання досить легко, але от закінчити акуратно, так, щоб шапка сиділа точно по голові, вдається не кожній умільці. Закрити в'язану шапку можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - шапка;
  • - нитки;
  • - спиці
  • - голка;
  • - гачок.
Інструкція
1
Коли ви зв'яжете основну частину шапки, визначте ряди скорочень. Для цього перерахуйте петлі, розділіть отримане число на 6-8 частин (якщо вам потрібна загострена шапка, ділите на 4). Потім кожен відібраний ряд відзначте тонкої кольорової ниткою за допомогою голки.
2
Продовжуйте в'язати шапку по колу, але при цьому зменшуйте петлі в зазначених рядах. Для цього пров'язуйте петлю з цього ряду разом з наступного петлею, щоразу лицьовій петлею. В результаті у вас вийдуть акуратні смужки, що сходяться до верхівки шапки.
3
Коли на спицях залишиться 6-8 петель (всі ряди зійдуться разом), наберіть їх на одну спицю і за допомогою голки або гачка Протягніть через них нитку наскрізь. Ображати кінець нитки, залишивши кілька сантиметрів, затягніть, зав'яжіть і сховайте кінчик на виворітну сторону.
4
Якщо через візерунка залишилося занадто багато петель або шапка пов'язана з товстої пряжі, і в результаті після стягання в центрі утворюється негарна дірка, поступите таким чином. Пров'яжіть в особовому ряду всі петлі, пров'язуючи по дві разом, але чергуючи такі подвійні петлі з накидом. Потім обріжте кінець нитки, залишивши кілька сантиметрів, всуньте його в голку і прошийте петлі, скинувши накиди зі спиці. Стягніть нитку, зав'яжіть і сховайте кінчик, ви побачите, що петлі склалися в красиву квітку.
5
Інший спосіб закінчити шапку : коли ви дійдете до верхівки, пров'яжіть цілий ряд, зменшивши кількість петель в вдвічі, пров'язуючи кожні дві петлі разом. Новий ряд зв'яжіть по малюнку, потім знову скоротіть кількість петель. Таким чином зменшуйте шапку , поки не залишиться 6-8 петель, які буде легко зібрати на нитку і стягнути. Врахуйте, такий спосіб не підходить для складних вертикальних візерунків.
6
Якщо ви в'яжете шапку з косичками або подібним вертикальним візерунком, скорочуйте таким чином: спочатку в'яжіть по дві петлі поруч з косичками, так, щоб самі коси залишалися цілі як можна довше. Пам'ятайте, що в кожному ряду повинно ставати менше на 6-10 петель, намагайтеся при цьому скорочувати симетрично. Коли зменшувати фон між косами стане складно, візьміться за головні елементи візерунка і постарайтеся збавляти петлі так, щоб не порушити гармонію.
Корисна порада
Якщо все-таки закрити красиво шапку в вас не виходить, прикрасьте кінчик великим помпоном або пензликом.
Кожна майстриня, яка володіє різними техніками в'язання, знає, що тепла в'язана шапка може бути не тільки теплою, але і красивою. Для того щоб прикрасити в'язану шапку , ви можете обв'язати її додатковими візерунками, кантами або квітами - наприклад, зв'язати на маківці шапки яскраву троянду, а на поверхні шапки вишити або провязать листочки.
Інструкція
1
Для початку зв'яжіть просту шапочку гачком, починаючи з верхівки. Наберіть ланцюжок з 36 повітряних петель і з'єднайте її в кільце, а потім починайте обв'язувати ланцюжок по спіралі стовпчиками з накидом або без накиду. Додавайте петлі рівномірно по ходу спіралі, щоб у вас вийшов коло діаметром 10-12 см.
2
Потім зв'яжіть один ряд без додатків, після чого зв'яжіть ряд з додатками. Довяжіте шапочку до потрібного розміру, закінчивши в'язання полотном потрібної ширини, пов'язаним без надбавок. Ображати і заправте робочу нитку.
3
Тепер візьміть пряжу іншого кольору - наприклад, червоного і обв'яжіть отвір у верхівці шапочки пелюстками майбутньої троянди. Розділіть отвір на три частини по дванадцять петель і зв'яжіть три нижніх пелюстки у внутрішню полупетлю ланцюжки, після чого зв'яжіть ще три пелюстки, пров'язуючи перший ряд стовпчиками без накиду в зовнішню полупетлю ланцюжка.
4
Пелюстки в'яжіть по будь-якій зручній для вас схемою. Між пелюстками повинно залишитися невеликий отвір - при бажанні в нього можна випустити хвіст з волосся.
5
Для обробки шапки зв'яжіть плоский рельєфний шнур із зеленої пряжі потрібної довжини, а потім зв'яжіть три невеликих зелених листа з рельєфом.
6
Пропрасуйте листя з виворітного боку теплою праскою, пришийте на шапку потайним швом нитками в тон і нарешті, пришийте між листям стебло з рельєфного шнура, направляючи його так, як вам захочеться. Якщо потрібно, просмикніть в кромку шапочки капелюшну гумку.