Як почистити акваріум. Як чистити акваріум від сміття на дні.

Для того щоб акваріум радував вас довгий час, необхідно підтримувати в ньому природні умови. Але найосновніше - це правильне чищення акваріума!
Вам знадобиться
  • Магнітний скребок, гумовий шланг з металевим або скляним наконечником, щіточка, сифон або грунтоочістітель.
Інструкція
1
На стеклах акваріума з'являються і містяться різні мікроорганізми, утворюючи наліт. Якщо у вас немає спеціального магнітного скребка, то можна скористатися звичайною губкою. Можна придбати спеціальний вид рибок, які впораються із забрудненнями, ощіпивая водорості зі скла. Равлики також виробляють чистку, але нерівномірно, тому на них не варто покладатися.
2
Видалити бруд і сміття з дна акваріума можна за допомогою спеціального гумового шланга з металевим наконечником. За допомогою металевого наконечника водите по дну акваріума, періодично встромляючи в грунт. Таким чином, все сміття забереться з дна.
3
Не забувайте чистити акваріумний фільтр не менше двох разів на місяць. Для цього потрібно відключити фільтр і обережно вийняти з води. Гарненько промити під струменем теплої води. Щіточкою потрібно почистити сопло фільтра, видаливши при цьому накопичилася бруд.
4
Якщо при ворушінні грунту починають спливати бульбашки, це означає прийшов час його чистити. Для цього потрібно злити 30% води за допомогою гумового шланга. Взяти грунтоочістітель або сифон і почистити грунт. Після цього обережно долити в акваріум відстояну воду.
Зверніть увагу
Не варто підливати холодну воду з крана, рибки можуть померти. Потрібно підливати відстояну воду при кімнатній температурі 3-4 дні.
Корисна порада
При чищенні акваріума ні в якому разі не використовуйте миючі засоби. Восени потрібно розсаджувати сильно виросли водорості. Ні в якому разі при чищенні не зливайте воду з акваріума, можна замінити максимум 1/3 всього обсягу води.