Як ловити Маринку.

Маринка - хижа риба сімейства коропових, водиться в річках і озерах Казахстану та Середньої Азії, має кілька підвидів. Залежно від цього воліє бистроводние річкові потоки або замулені тиховодні озера. Тримається зазвичай ближче до дна, харчується рослинними обростаннями, мальками і личинками комах. М'ясо у маринки дуже смачне, тому вона завжди була бажаною здобиччю у рибалок. Залежно від того, де ви ловите, використовуйте різні снасті.
Інструкція
1
Для лову на спокійному перебігу, рівнинних ділянках річок і каналах будуть потрібні проста проводочна вудка і глуха або бегучая оснащення. На водосховищах, швидкої потужної воді і великій глибині ловити потрібно на донні вудки з важкими вантажами. На невеликих гірських річках вам потрібно легкий спінінг, вантаж 10-40 г і довгий, до 50-70 см, поводок з гачком №6-7. Можна ловити і на 5-6 метрове вудлище з грузилом, прив'язаним до основної волосіні більш тонким повідцем, так як при лові на швидкій воді воно може бути знесено течією і часто застряє між каменів. Тонка підв'язка дозволить без проблем відірвати грузило, не втрачаючи основну снасть.
2
Маринка тримається зграйками, тому щоб знайти місце стоянок вам доведеться добре побігати, особливо в горах. Спускайтеся вздовж річки за течією, проводячи приманку поруч з великими валунами, на виходах з котлів. На рівнинних ділянках річок перевіряйте місця з піщаним дном. Взимку знайти рибне місце буде простіше - маринка тримається на відносно спокійній воді, ближче до дна. Такі місця на гірських річках можна зустріти ближче до гирла.
3
Взимку клювання частіше трапляються ближче до полудня, влітку - на вечірніх і ранкових світанках. Особливо добре ловити Маринку під час літнього паводку. Використовуйте для цього поплавкову або донну вудку і невеликі, рухливі у воді блешні. Взимку більше підійде тваринна насадка. В якості насадки можна використовувати шматочки риби, комах та їх личинки, хлібний м'якуш. Товщина волосіні 0,25-0,4 мм.
4
Майте на увазі, що клювання цієї риби характеризує різкий удар, точно так само клює на блешню дрібна щука. Маринка буде чинити опір до останнього і після нерезкой підсічки спробує забитися під камінь, притиснутися до дна. На швидкій течії риба заковтує приманку глибоко, тому сходу можна не боятися, вони досить рідкісні.
Зверніть увагу
У Середній Азії Маринку називають «Карабалик» - чорна риба. Це неспроста - чорна плівка, що покриває нутрощі риби, її ікра і голова - отруйні. При приготуванні їх слід видалити і добре промити випотрошену рибу.