Як зробити свій магазин успішним.

Відкрити магазин досить просто, а от зробити його успішним - завдання не з легких. Багато підприємців закривають свої торговельні точки, що не протримавшись на плаву навіть року. Як уникнути найбільш поширених помилок, як залучити покупців і отримати від магазину найбільший прибуток?
Інструкція
1
Обійдіть конкурентів. Зайдіть в кожен магазин , що продає той самий товар, що й у вас, і подивіться на бізнес конкурента спочатку очима простого покупця, а потім з професійної точки зору. Зверніть увагу на розстановку товару, поводження персоналу, якщо магазин продуктовий, то на наявність неякісного товару. Можна взяти самий, на ваш погляд, непотрібний товар і подивитися термін придатності. Якщо це буде салон одягу, то якість товару визначити ще простіше.
2
Подивіться на ціни. Як ставляться до цих цін покупці, проаналізуйте. Район, в якому ви відкрили магазин , також слід уважно вивчити. Просто пройдіть по вулиці, що ви бачите? Величезна кількість дорогих іномарок біля кожного будинку в обідню перерву або відсутність машин взагалі. Які будинки в цей районі? Це елітні новобудови або напіврозвалені двоповерхівки, в яких немає жодного євровікна? У першому випадку варто відкривати дорожчий магазин , тому що люди, що живуть в районі, володіють хорошим достатком. Вони можуть собі дозволити краще. У другому випадку люди більше потребують магазин е економ-класу, де ціни нижче ринкових.
3
Перевіряйте товар власноруч. Зараз ви не можете допустити промаху. Потрібні тільки відповідальні постачальники, що поставляють якісну продукцію в обумовлені терміни. Поганий постачальник може підвести в самий невідповідний момент, а покупці промахи не прощають.
4
Зверніть увагу на персонал, який приймаєте на роботу. Продавці та менеджери повинні бути ввічливими, ввічливими, а також охайними. Неохайність відразу впадає в очі і викликає неприязнь. Краще витратити гроші на навчання продавців, ніж втрачати покупців.
5
Зверніться до професійного мерчандайзеру, щоб він зробив викладку товару. Повірте, правильно викладений товар збільшує продажі в кілька разів.
6
В магазин е повинно бути достатньо місця, щоб покупці не товпилися і не збивали один одного з ніг. Краще орендуйте приміщення більшою площею. Найголовніше, щоб не було поточних стель і обшарпаних стін. Зробіть ремонт, домовтеся з орендодавцем, щоб він дав вам знижку.
7
Залучайте покупців будь-якими способами: запустіть рекламний ролик на місцевому телебаченні, замовте розміщення банерів на міських щитах, найміть розклеювачів оголошень, роздавайте литовки, залишайте візитки, створіть сайт-візитку в інтернеті. А найголовніше, не забувайте, що жива реклама - найкраща. Якщо ваш магазин дійсно хороший, то кожен покупець, що прийшов по первинній рекламі, сам стане постійним клієнтом і приведе з собою 10 друзів.
Корисна порада
Не впадайте у відчай, якщо за півроку ви не окупили вкладення в магазин. Продовжуйте наполегливо працювати, самостійно перевіряючи якість товарів та роботи продавців. Зробіть акцію зі знижками і подарунками, люди це люблять.
Здавалося б, магазини зараз на кожному розі. Ще трохи, і людям стане просто нічого хотіти. Але якщо придивитися - товар скрізь приблизно один і той же, одяг східних фасонів, ті ж книжкові бестселери, той же набір продуктів ... У вашому магазині все було б інакше! Але скептики вперто твердять, що продається тільки такий от, утилітарний товар.
Інструкція
1
Незвичайні і забавні подарунки, вегетаріанська їжа, кава і чай ... Москва хороша тим, що, незважаючи на її заповненість магазинами, в ній здатна прижитися будь-яка, сама божевільна ідея. І цю ідею, швидше за все, можна буде грамотно продати. Принаймні, якщо розмістити її в потрібному місці - для початку.
2
Оренда приміщення для магазину є одним з ключових питань. Як правило, ви орендуєте приміщення надовго, і важливо не помилитися, орендувати його в тому місці, де вашій покупцеві буде легко вас знайти. Магазини вегетаріанської їжі, натуральних продуктів краще розміщувати де-небудь у престижних спальних районах, оскільки серед забезпечених людей існує мода і на вегетаріанство, і на здоровий спосіб життя. Важливо подумати про години роботи такого магазину. Дружини і подруги забезпечених людей нерідко зайняті домашнім господарством, тому будуть заходити у ваш магазин днем. А ось топ-менеджери та бізнесмени зазвичай працюють допізна і люблять прихопити вранці склянку натуральної кави зі свіжою булочкою в автомобіль. Тому краще, щоб магазин починав роботу якомога раніше і закінчував якомога пізніше.
3
Який би магазин ви не хотіли зробити, нехай навіть книжкову лавку "для своїх", все одно варто подбати про рекламу. Ви ж не хочете, щоб вас відвідували тільки друзі, та й потрібно думати про прибуток. Є маса способів за відносно невеликі гроші прорекламувати будь-який магазин. По-перше, можна створити його сайт. По-друге, розмістити рекламні банери. По-третє, скористатися блогами, форумами і тематичними спільнотами.
4
Хороший магазин - це трошки клуб. Продаєте книги? Організуйте в ньому маленьку кав'ярню, нехай на два столика. Той, хто сяде і зачитається книгою, неодмінно її купить, та й за кавою заплатить. У книжкових магазинах можна проводити літературні вечори, зустрічі з письменниками. Щось подібне можна придумати і для інших видів магазинів. У продуктових, наприклад, можуть проходити промо-акції певних товарів.
5
Який би магазин (чи якийсь інший бізнес) ви не хотіли організувати, слід пам'ятати кілька важливих правил організації бізнесу в принципі. Підтримуйте добрі відносини з постачальниками і контрагентами, вчасно відповідайте на листи, завжди будьте в курсі останніх змін в тому сегменті ринку, в якому ви зайняті. Ці нескладні правила часто забуваються або виконуються недбало, однак нерідко саме від них залежить, чи зможете ви домогтися успіху у вашому бізнесі.