Як позбутися дитячих комплексів.

Безліч комплексів, які ви відчуваєте в зрілому віці, беруть свій початок з дитинства. Первинні емоції та враження настільки сильні, що ярлики, необережні слова, непродумані обставини або просто випадковості впливають на сприйняття світу в подальшому.
Інструкція
1
Відкрийте очі самому собі на існуючу проблему. Вам необхідно зізнатися собі в тому, що ваш комплекс дійсно існує і це не просто порожні слова, що не мають під собою реальної основи. Тільки після цього є сенс рухатися далі, інакше будь-які дії будуть неефективними.
2
Ви повинні з'ясувати, що саме повторюється у вашому житті рік за роком. Це можуть бути невдачі в особистому житті (зміна одного партнера іншим, який у результаті виявляється точно таким же, як попередній), повторювані соматичні захворювання, ситуації, в які ви потрапляєте із завидною регулярністю і т.д. Якщо ви виявите цю одноманітну модель поведінки, яка «переслідує» вас навіть при зміні обставин, то це стане основою вашого комплексу - тим, над чим треба ґрунтовно попрацювати.
3
Ви повинні проаналізувати ті емоції і думки, які відвідують вас, коли ви опиняєтеся в неприємній, повторюваної ситуації. Зазвичай це ствердні фрази, які можуть повторювати сенс того, що в дитинстві переживалося дуже яскраво. Наприклад, якщо дитина відчував брак уваги і любові, то в дорослому житті будь-яка невдача в особистому житті буде супроводжуватися твердженням про те, що його ніхто не любить. Тепер ви будете знати, що відбувається зациклення на ситуації, як тільки подумки чи вголос вимовите ключову фразу - відразу ж перемикайтеся, починайте думати в іншому, протилежному напрямку. Цей прийом дозволить нейтралізувати негативне забарвлення - ваша задача в тому, щоб виробити нову звичку.
4
Виробляйте нову модель поведінки. Усвідомивши те, що змушує вас знову і знову переживати невдачу і, навчившись діяти в переломний момент, ви повинні замінити своє звичне негативне сприйняття новим сценарієм. Уявіть те, що ви хочете отримати від ситуації, відчуйте цю альтернативу і живіть так, як ніби це вже сталося. Так ви сформуєте нову модель поведінки і позбавитеся від дитячого комплексу. Завжди заохочуйте себе і думайте про себе в позитивному ключі - згадуйте, як багато людей вас люблять, цінують і переживають. І якщо причиною дитячих комплексів стало неправильне поводження батьків, то усвідомте, що ваші образи порожні й непродуктивні. Відірвіться від минулого шляхом позитивних візуалізацій.