Як виміряти тиск за допомогою кільця. вимір тиску за допомогою кільця і ??лінійки.

Сучасні виробники медичного обладнання роблять все, щоб полегшити страждання хворих з підвищеним або зниженим артеріальним тиском. Тонометри, за допомогою яких вимірюється тиск, міцно увійшли в наше життя. Але виявляється, дізнатися показники свого тиску можна і без зайвої апаратури, старовинним дідівським способом - виміряти тиск за допомогою кільця на ниточці і звичайної дерев'яної лінійки.
Вам знадобиться
  • золоте кільце (обручки)
  • дерев'яна лінійка
  • вовняна нитка
Інструкція
1
Прийміть положення сидячи, розгорніть плечі, покладіть руку на стіл. Зап'ясті при вимірі тиску повинно перебувати на одному рівні з серцем. Відрегулюйте по висоті положення зап'ястя і ліктя, підклавши згорнуте валиком рушник або невелику подушечку. Знайдіть місце на зап'ясті, в якому прощупується пульс. Зробіть 5-6 глибоких вдихів, щоб прибрати можливе зайве хвилювання.
2
До золотого кільцю без каменів (бажано гладкому) прив'яжіть вовняну нитку довжиною близько 40 см. Пропустіть нитку через кільце і зав'яжіть її на вузол. Кільце гратиме роль маятника.
3
Дерев'яну лінійку прикладіть вздовж руки, поєднуючи нульову позначку на шкалі з місцем знайденого биття пульсу. Візьміть нитку за вузлик в іншу руку і поставте її на лікоть так, щоб поєднати положення кільця з нульовою відміткою на шкалі лінійки. Коли кільце «намацає» пульс, воно почне розгойдуватися або крутитися. Поєднайте цю точку з нулем на лінійці.
4
Повільно ведіть нитку з кільцем вздовж руки по напрямку до ліктя. Кільце заспокоїться. Але почне розгойдуватися знову в місці, яке співпаде за шкалою з показником нижнього рівня артеріального тиску (в міліметрах). Запам'ятайте його і продовжуйте вести кільце далі. Наступного разу кільце завертиться і покаже рівень верхнього артеріального тиску. Отримавши обидва показники, запишіть їх.
5
Повторіть вимірювання кілька разів через 2-3 хвилини. Необхідність по декілька разів на день вимірювати тиск крові найчастіше приносить зайві хвилювання. Як правило, показники першого підходу тому виявляються завищеними. Врахуйте це при визначенні результатів.
6
Існує ще один метод виміряти тиск кільцем - коли кільце являє собою датчик електронного тонометра, який вдягають на палець. І хоча існує певне зручність при проведенні вимірювань (наприклад, не потрібно знімати верхній одяг, зручно застосовувати в дорозі, за кермом), але похибка подібного приладу достатньо велика.
Зверніть увагу
Хоча метод вимірювання тиску кільцем є в достатній мірі надійним, все ж придбайте при першій можливості тонометр промислового виробництва - механічний або електронний (автоматичний або напівавтоматичний).
Корисна порада
Основне правило вимірювання тиску крові - зап'ясті повинно знаходитися на одному рівні з серцем!