Як навчитися панувати над собою.

Влада є і в політиці, і в економіці, і в культурі. Але дуже важливим є вміння панувати над самим собою. Ви повинні бути здатні контролювати свої емоції і дивитися на себе з боку.
Вам знадобиться
  • - ручка;
  • - папір.
Інструкція
1
Не намагайтеся придушити свої емоції або приховати їх. Це може стати лише тимчасовим вирішенням проблеми контролю. По закінченні якогось часу ці емоцій «підірвуть» вас зсередини, і найчастіше це відбувається в самий невідповідний момент. Емоції потрібно приборкати, а не ховати і робити вигляд, що все добре.
2
Перед тим як відправитися спати, напишіть список емоцій, які ви відчували протягом усього дня. Краще всього відразу розділити його на дві колонки: в одну записуйте позитивні емоції, а в іншу відносите негативні. Після того як список буде завершений, проаналізуйте, які емоції проявляються частіше. Якщо позитивні, то ви на вірному шляху. Якщо негативні, то зверніть увагу на те, які саме з них ви відчуваєте постійно.
3
Визначте емоційний фон, який має місце в нейтральних ситуаціях. Коли вас щось дратує або радує, з'являються певні емоції, але якщо нічого не відбувається, це не означає, що ви нічого не відчуваєте. Ось в цьому вам і потрібно розібратися: що рухає вами в стані спокою.
4
Виявити фактори, які швидше за все виводять вас з рівноваги. Саме з ними вам і доведеться боротися надалі, щоб навчитися панувати над собою. Поспостерігайте за тим, в яких ситуаціях ви швидко «заводитеся», що вас дратує. Як тільки ви опинитеся в подібній ситуації, будьте насторожі, не дайте емоціям захлеснути себе.
5
Зробіть кілька вдихів, якщо відчуваєте, що емоційна хвиля готова накрити вас з головою. Повільно і глибоко вдихніть, а потім швидко і різко видихніть. Повторіть цю вправу кілька разів.
6
Навчіться періодично «виходити з гри». Абстрагуватися від ситуації спілкування. На секунду заглибитися в себе і подивіться на те, що відбувається з боку. Це дозволить вам більш об'єктивно оцінити обстановку і емоції, які ви відчуваєте.