Як вибрати грунт для акваріума.

Якщо ви хочете, щоб мешканці вашого акваріума були здорові, вибирайте для нього правильний грунт в спеціалізованому магазині або приготуйте його самостійно, керуючись певними правилами.
Інструкція
1
Придбайте грунт в магазині. Краще, щоб він був темного кольору і, відповідно, не відображав світло і добре прогрівався. Якщо ви купите занадто світлий грунт, то рибки будуть вести себе неспокійно, а у деяких з них може збліднути забарвлення. Крім того, і коріння рослин будуть чахлими, тому що їм необхідно тепло.
2
Якщо ви вирішили підготувати грунт для акваріума самостійно, вибирайте темний гравій або сірий наносний пісок прозорих річок і струмків. Підійде і базальтовий щебінь, і гравій вулканічних порід, які віддають поступово у воду корисні для росту рослин мікроелементи.
3
Зверніть увагу: важливу роль відіграє і розмір зерен грунт а. Так як в простір між ними потрапляють відходи життєдіяльності риб, грунт повинен буде забезпечувати вільну циркуляцію води між своїми частками (їх діаметр - від 2 до 5 мм).
4
Промийте сірий річковий пісок (зерно повинно бути діаметром 2-4 мм) так, щоб вода, зрештою, стала прозорою. Викладіть їм дно акваріума шаром не менше 5 см. Якщо є можливість, підкладіть шматочки торфу і глини біля коренів рослин для їх підживлення.
5
Для акваріума з м'якою водою промийте пісок в 30-40% соляній кислоті, попередньо її підігрів. Перемішуйте цей склад до тих пір, поки тимчасово не припиниться виділення бульбашок газу. Після цього злегка промийте водою. Викладіть вийшов таким чином грунт в акваріум.
6
Промийте річковий пісок (діаметром 1,5-2 мм) або гравій (діаметром 3-4 мм). Зачекайте, поки вода стане прозорою. Після цього прокип'ятіть суміш протягом 15 хвилин, безперервно помішуючи. Потім ще раз промийте в теплій воді. Товщина шару грунт а в даному випадку буде залежати від видів рослин і розмірів акваріума , але зазвичай не більше 3-7 см.
7
Так як поступово в акваріумному грунт е накопичуються відходи життєдіяльності риб і можуть поступово підгнивати коріння рослин, оновлювати його слід раз на 2-5 років. Періодичність заміни залежить від обсягу рослин, кількості рибок і його складу.