Як вибрати вентилятор для процесора.

Для охолодження важливих пристроїв в персональному комп'ютері використовуються спеціальні вентилятори. Наявність хорошого кулера у центрального процесора дозволяє не тільки забезпечити стабільну роботу цього пристрою, але і виконати його оптимізацію.
Інструкція
1
При виборі вентилятора для центрального процесора потрібно врахувати масу параметрів. Якщо ви вирішили замінити тільки кулер, то виберіть пристрій ідентичну тій, що вже встановлено на радіаторі. Вимкніть комп'ютер і відкрийте системний блок. Вивчіть спосіб кріплення кулера до радіатора і розміри цих пристроїв.
2
З'ясуйте тип коннектора, необхідного для підключення кулера до материнської плати комп'ютера. Зазвичай використовується трехпіновий роз'єм, але можуть бути й інші варіанти.
3
Якщо ви маєте справу з порівняно старими пристроями, то вам буде потрібно замінити не тільки кулер, але й радіатор охолодження. З'ясуйте спосіб кріплення радіатора до материнської плати. Найчастіше ці пристрої з'єднуються зі спеціальною вбудованою або знімною підкладкою.
4
Якщо ви не знайшли радіатор потрібного формату, то придбайте пристрій з власної підкладкою. Такі радіатори практично універсальні, тому що дозволяють встановити їх на більшість системних плат формату AT або ATX.
5
Переконайтеся в тому, що в безпосередній близькості від встановленого радіатора відсутні транзистори. Практика показує, що універсальні підкладки трохи ширше стандартних аналогів. Для кріплення до них радіатора можуть бути використані інші механізми. Переконайтеся в тому, що обраний радіатор може бути встановлений на дану модель системної плати.
6
Перевірте можливість вилучення стандартної підкладки без нанесення шкоди системній платі. В іншому випадку немає сенсу купувати нову повноцінну систему охолодження.
7
При заміні кулера разом з радіатором обов'язково замініть термопасту. Зазвичай вона входить в комплектацію пристроїв охолодження.