Як виростити оливкове дерево. Як виростити оливу дерево посадити.

Батьківщиною оливкового дерева прийнято вважати південні країни - центральна Азія, Греція і Африка. Але багато любителів-квітникарі вирощують в домашніх умовах оливу, вона являє собою вічнозелене рослина, яка привабливо своїми листям з сірим нальотом. Оливкове дерево цвіте невеликими білими квітками, що видають незабутній аромат. Так як же виростити оливкове дерево?
Інструкція
1
Посадити оливкова дерево можна за допомогою насіння або живців, привезених з південних країн. Перед посадкою витримаєте насіння в розчині лугу 10% (каустична сода) 16-18 годин, потім ретельно промийте і подрежьте носик кісточки секатором. Висадіть насіння в підготовлені горщики на глибину два-три сантиметри. Маслини добре ростуть практично в будь волого- і повітропроникною грунті. Додайте в земляну суміш трохи деревного вугілля і битої цегли. Перші паростки з'являться лише через два-три місяці.
2
Оливкова деревце дуже любить багато тепла і сонця, виносить спеку до сорока градусів. Виносьте влітку ємність з рослиною на свіже повітря в сад або відкриту веранду. Взимку тримайте деревце в світлому, але прохолодному приміщенні, де температура повітря повинна складати 10-12 градусів.
3
Влітку забезпечте рослина регулярним, але не рясним поливом. Взимку ж маслину слід поливати рідко, при цьому намагайтеся не допускати пересихання земляного кома. Оливкова дерево вельми чуйно на добрива з високим вмістом азоту, які слід вносити два-три рази на місяць, починаючи з квітня і закінчуючи в кінці вересня. Це призводить рослину до більш ранньої закладці нирок.
4
Протягом перших п'яти років життя оливкового дерева, пересаджуйте його один раз на рік на початку весни і міняйте верхній шар ґрунту (2-3 сантиметри) на більш свіжу і родючу. Потім скоротіть пересадки до одного разу на три роки, старе дерево - раз в п'ять років.
5
Зростаюче в кімнатних умовах оливкова деревце періодично обрізайте, видаляючи при цьому хворі, і слабкі гілки. Так як рослина в період вегетації дає непоганий приріст, робіть омолоджуючу обрізку. Довгі гілки укоротите, залиште по п'ять пар листя. Можна сміливо формувати крону деревця по вашому смаку і розсуду.
У Древній Греції і Древньому Римі лавр вважався найбільш шанованим рослиною. З його гілок робили вінки, якими нагороджували великих людей, поетів і переможців. Сушені листя лавра використовують в кулінарії, їх додають при варінні супів, приготуванні маринадів і гасінні. Однак це дерево цілком можливо виростити в звичайній квартирі і використовувати свіже листя зі свого власного лавра.
Інструкція
1
Лаврове дерево можна виростити з насіння, за допомогою живців або кореневих нащадків, причому при розмноженні насінням він найкраще звикає до кімнатних умов.
2
Висівайте насіння в кінці лютого або початку березня в ємності з живильним грунтом (для цього цілком підійде і готовий грунт для розсади або декоратівноліственних рослин). Температура для проростання повинна бути не нижче вісімнадцяти градусів. Як тільки з'являться два листа, розсадите сіянці на відстані 2х2 см або в окремі горщики. Регулярно поливайте і обприскуйте їх.
3
Якщо ви вирішили виростити лаврове дерево з живців, то наріжте їх в навесні з неодревесневевшіе пагонів, на яких є два або три міжвузля. Довжина живців не повинна перевищувати 6-8 см. Видаліть кілька листя перед посадкою, а що залишилися - укоротите. Нижню частину живця не відрізані повністю, а частково відірвіть, щоб у нижнього вузла утворилася «пяточка», що сприятиме кращому утворенню коріння. Посадіть живці в крупнозернистий пісок під кутом 45 градусів.
4
Нащадки, зростаючі від коріння рослини, відокремте при пересадці і висадіть в маленькі горщики.
5
Хоча лавр - рослина досить невибаглива, але все ж воно більше любить сонячні місця. Крім того, його слід притіняти від прямих сонячних променів і періодично повертати по відношенню до джерела світла, щоб крона куща розвивалася правильно.
6
До п'ятирічного віку щорічно пересаджують лавр, а потім робіть це один раз в три роки. Грунтосуміш складайте з дернової землі, крупнозернистого піску і листового перегною (в пропорції 2: 1: 1). Обов'язково зробіть дренаж на дні горщика з битої цегли або черепків. Ємність для посадки лавра виберіть невелику, при пересадці новий горщик повинен бути більше старого на пару сантиметрів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YJ7sN1cl-n0