Як відучити кота гризти дроти. Як захистити стіни від домашніх тварин.

Вам ніяк не вдається убезпечити побутову техніку від вашого домашнього вихованця, і ви раз у раз чекаєте короткого замикання? Існує кілька способів відучити кота гризти дроти, нерідко знаходяться поза зоною видимості господаря.
Інструкція
1
Зверніться в ветаптеку або зоомагазин і купіть спеціальний засіб «Антігризін» (для кішок). Обробіть їм дроти та інші уразливі частини побутової техніки. Непогано буде для захисту від кота (особливо некастровані) окропити «Антігризін» і предмети інтер'єру, на які він може якщо не «зазіхнути», то підняти лапу. Цей засіб має запахом цитрусових. Аромат лимонів, такий ненависний кота м, відлякає тварину.
2
Замість «Антігризін» ви можете використовувати і натуральний лимон (застосовуйте його раз на два дні). В якості отпугивающего засобу може подіяти і сік алое. Відріжте від кімнатної рослини листочок, зробіть на ньому поздовжній розріз. Обробіть дроти виступив соком. Не виключено, що у кота , знову спробував на зуб «оновлені» таким чином дроти, може початися слинотеча. Щоб допомогти невдалому вихованцеві, промийте йому рот теплою проточною водою.
3
Якщо ви найближчим часом не чекаєте гостей, обробіть дроти і т.п. перцем або часником. Запах, звичайно, буде неприємний не тільки котячому, але і людському носі. Але якщо ви любитель гострих і пряних страв, то, можливо, навіть його і не відчуєте. Тим не менш, не перестарайтеся з цими спеціями, щоб кіт не втратив нюх раз і назавжди.
4
Налякайте тварина в той момент, коли помітите, що воно впевненою ходою прямує до дроти м. Тільки ні в якому разі не бризкайте на нього водою, інакше короткого замикання точно не уникнути. Краще легенько клацніть йому по носі гумкою (але не занадто тугий, щоб не поранити мордочку). Або причепіть до дроти м закритий пластиковий стаканчик з дрібними гайками, щоб кіт, злякавшись невідомого гуркоту, тут же ретирувався. У цій якості ви можете використовувати і стару дитячу брязкальце, якщо вона у вас є.
5
Якщо жоден з відлякують методів не спрацював, перенесіть стаціонарні дроти якомога вище по стіні. Чи не впускайте кота в кімнату, де стоїть комп'ютер або заряджається мобільний телефон. Інші дроти постарайтеся заховати так, щоб тварина не мало до них доступу.
Гра з електричними проводами відноситься, мабуть, до найбільш небезпечних розваг кошенят. На жаль, багатьом власникам доводиться стикатися з цією проблемою. Як же відучити кошеня гризти дроти?
Інструкція
1
Перевірте здоров'я кошеня. На думку ветеринарних лікарів, бажання погризти дроти може бути безпосередньо пов'язане з його здоров'ям. Переконайтеся у відсутності паразитів у кошеняти - здайте відповідні аналізи. Якщо вони виявляться позитивними, скористайтеся спеціальними препаратами, які порекомендує ветеринар. Допоможіть вихованцеві впоратися з неприємністю, яка підриває його здоровье.Пріобретіте вітаміни для кошенят, до складу яких входять таурин і залізо - можливо, малюку просто не вистачає якихось вітамінів або мікроелементов.Проконсультіруйтесь з ветеринарним лікарем і, при необхідності поміняйте корм.
2
Намагайтеся якомога більше грати з кошеням. Як мінімум, хвилин 20-30 в день. Можливо, у малюка просто надлишок енергії і він намагається привернути вашу вніманіе.Позаботьтесь про те, щоб у кошеняти було багато іграшок.
3
Постарайтеся прибрати всі дроти із зони досяжності вашого улюбленця. Для цих цілей можна використовувати спеціальні пластикові короби або гофровані трубки. Якщо поруч знаходиться кілька проводів, скріпіть їх таким чином, щоб вони не розгойдувалися і не приваблювали тим самим увагу кошеня. Якщо це можливо, переставте меблі, загородивши нею той кабель, який неможливо заховати. Пам'ятайте, що гра з проводами може бути смертельно небезпечною для вашого улюбленця.
4
Обробіть кабель спеціальним «Антігризін», що продається в зоомагазинах. При відсутності спеціальних препаратів можна натерти електричний дріт скоринкою апельсина або лимона. Також підійде сік алое або суміш рідини для миття посуду з пекучим червоним перцем.
5
Давайте кошеняті спеціальні ласощі, про які можна «точити» зуби, - вони продаються практично в будь-якому зоомагазині.
6
Твердо припиняйте будь-які спроби погризти дріт. Як заходи «залякування» можна використовувати згорнуту в трубочку газету або пульверизатор з водою. Останнє - особливо ефективно.