Як правильно чистити вуха.

Оскільки дитина сам не в змозі чистити вуха, цей обов'язок до підростання повинні покласти на себе батьки. Це стає основною проблемою, адже більшість дітей навідріз відмовляються чистити вуха.

Якщо дитина грудної - то потрібно постаратися його заспокоїти або чимось відволікти, а якщо ж дитина вже підріс, то йому було б добре пояснити, чому важливо регулярно чистити вуха, або спробувати перевести все в гру. Якщо не чистити вуха, може утворитися сірчана пробка, яка буде погіршувати слух і викликати неприємні відчуття у вухах. Як привило, вуха дитині потрібно чистити після купання, ватяним ґнотиком, можна з маслом, відтягнувши вушну раковину догори і назад. Чистити потрібно тільки зовнішнє вухо, щоб уникнути пошкоджень внутрішнього. Обов'язково проконсультуйтеся з дитячим терапевтом, перед тим як чистити дитині вуха. Собаки і кішки, так само як і дитина, не здатні почистити собі вуха самі, і цим повинні займатися їхні господарі. Через бруд у вухах, вихованець може відчувати біль у вухах, і гірше чути. Відомо, що в багатьох випадках такі ж симптоми можуть спостерігатися і притому тоді, коли у вухах собаки або кішки оселився кліщ. В такому випадку просто регулярного прочищення вуха недостатньо, так як ви, таким чином, не зможете повністю усунути причину болю у вухах. До того ж з часом кожна прочищення вух буде для тваринного дуже болючою процедурою. Для того щоб боротися з вушних кліщем, у ветеринарних аптеках можна придбати спеціальні краплі. Правда, коли вони потрапляють у вуха тварини, вони заподіюють певну біль. Така реакція пов'язана з тим, що в краплях є сильно діюча речовина, яка має вбити кліща. Щоб почистити вуха собаці, вам знадобиться:

 • Вата або ватяна паличка
 • Масло або вушної лосьйон для собак.
 1. Змочіть ватку або ватяну паличку в лосьоне для вух .
 2. Спочатку протріть зовнішнє вухо
 3. Акуратно очистіть собаці завитки вушної раковини.
 4. Ніколи не застосовуйте як лосьйону для вух перекис водню. Її застосування може привести до опіку.
 5. Якщо ви бачите залишки життєдіяльності кліща у вусі, то необхідно подбати про те, щоб провести своєму вихованцеві курс лікування.
 6. Купіть в ветеринарній аптеці краплі у вуха від кліщів.
 7. Зверніть увагу на термін придатності крапель.
 8. Перед кожним закапуванням потрібно добре чистити вуха тварини, щоб діюча речовина краще проникло в вухо. Слідуючи інструкції, закопуйте вуха протягом терміну, зазначеного на упаковці
Особливості будови вух собак можуть доставляти їм деякі неприємності, бо за відсутності належного догляду в них створюються самі відповідні умови для розвитку мікробів і грибків. Тому до щотижневого процесу чистки вух цуценя необхідно привчати з народження. Звикнувши до даної процедури, доросла тварина буде сприймати її як належне, що в майбутньому значно полегшить утримання домашнього вихованця і догляд за ним.
Вам знадобиться
 • - пінцет;
 • - безпечні маленькі ножиці;
 • - тальк з антибактеріальним ефектом і знеболюючою функцією;
 • - ватяні палички та диски;
 • - лосьйон.
Інструкція
1
У йоркширських тер'єрів необхідно постійно видаляти шерсть, зростаючу всередині вуха, т.к. вона перешкоджає вільному руху повітря, через це всередині слухового проходу утворюється волога.
2
Пінцет, безпечні маленькі ножиці, тальк з антибактеріальним ефектом і знеболюючою функцією, ватяні палички та диски, лосьйон - ось необхідні інструменти для підтримки вух вихованця в чистоті.
3
Присипавши тальком або антисептичної пудрою слуховий прохід, необхідно пальцями обережно висмикнути волоски, після чого прочистити вухо лосьйоном з календулою Отіфрі. Лосьйон робить шкіру гладкою, м'якою і пружною, через що значно знижується кількість приживаються на ній мікроорганізмів. Крім того, лосьйон розчиняє вушну сірку і допомагає швидко і ефективно провести чистку вух.
4
Необхідно дотримуватися наступного порядку і повторювати його в міру потреби: 1. Пінцетом або ножицями очистити вуха від непотрібних волосків, щоб вони не перекривали вхід в слуховий проход.2. Ввести в вуха кілька крапель спеціального вушного лосьйону. За допомогою масажу домогтися, щоб лосьйон проник у всі частини уха.3. Почекати 10-15 хвилин до повного розм'якшення сірки, після чого видалити бруд ватяними палочкамі.4. Триммером призвести стрижку однієї третини зовнішньої частини вуха.
Зверніть увагу
Сигналом для термінового відвідування ветеринара повинні служити будь-які підозрілі симптоми, що вказують на можливі осередки запалення. Це можуть бути поява гною, червоності, збільшення лімфатичних вузлів, або біль при проведенні чищенні вух. Самостійно впоратися з ними часом буває не під силу. Уважне ставлення до домашнього улюбленця допоможе підтримати його здоров'я в порядку, а вихованець в свою чергу відповість вам відданістю і вірністю.