Як відновити систему в Ubuntu. відновити завантажувальні папку e, eyne.

Іноді потрібно зробити резервну копію системи і відновлення її з архіву. В операційних системах сімейства Windows дану задачу можна виконати в кілька кліків, але для систем сімейства Linux кількома рухами миші не обійтися.
Вам знадобиться
  • Операційна система Linux Ubuntu.
Інструкція
1
Перш за все, вам необхідно мати під рукою стандартний завантажувальний диск Ubuntu Live, з якого вироблялася установка поточної системи на ваш жорсткий диск. Розмір архіву з системою в чистому вигляді становитиме не менше 3-х, в стислому вигляді не менше 1,5 Гб, тому слід вибрати накопичувач відповідного розміру (якщо передбачається зберігати архів на змінному носії).
2
Вставте диск в лоток і виконайте його автозапуск, перезагрузив при цьому комп'ютер. В меню необхідно вибрати рядок «Запустити Ubuntu без установки». Відкрийте консоль, так званий «Термінал» - програма, зовні схожа з командної рядком в OS Windows. Натисніть клавіші Ctrl + Alt + T або через меню «Додатки» і розділу «Стандартні».
3
В операційних системах сімейства Linux немає поняття адміністратор і просто користувач, є надкористувач, що рівноцінно адміністратору. Для виконання більшості дій, дозволених суперкористувачеві, необхідно прописати команду $ sudo -s і натиснути кнопку Enter. До всіх наступних командам буде автоматично прибавлен індекс #, тому команди варто вводити без цього символу.
4
Для виведення всіх дисків введіть команду fdisk -l і натисніть клавішу Enter. Знайдіть диск, для якого проводитиметься архівування, і запам'ятайте його назву, наприклад,/dev/sdb1. Тепер слід створити папку, в якій буде перебувати вміст вибраного розділу. Введіть команду mkdir/media/papka, а потім mount/dev/sdb1/media/papka.
5
Щоб виключити деякі каталоги, як небажані для архівування, введіть команду gedit/media/backup/exclude. Вкажіть список папок і натисніть кнопку «Зберегти», потім закрийте документ. Для переходу до папки архівації введіть команду cd/media/bubunta, потім введіть tar -X/media/backup/exclude -czf/media/backup/backup.tgz *. Остання команда дає старт початку архівації. Через деякий час архів буде готовий.
6
Для відновлення з архіву необхідно скопіювати його в певну папку, запустивши таку команду cp _путь_до_архіва_ _ісходная_папка. Розпакувати можна наступною командою tar -xzpsf backup.tgz. Щоб встановити завантажувач, запустіть наступну в терміналі рядок grub-install -root-directory =/media/papka/dev/sdb. Відновлення було виконано повністю.