Як зробити стіл для пилки. саморобний стіл для дискової пили.

Циркулярна пила необхідна при виконанні багатьох видів робіт. Такий пристрій дозволяє якісно обробляти деревину в умовах домашньої майстерні. Для монтажу стаціонарної пили потрібно виготовити спеціальний стіл, на якому вона буде встановлена. Конструкція столу може бути самою різною, але, в будь-якому випадку, підстава для дискової пили повинно бути стійким і надійним.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки і бруски;
  • - багатошарова фанера;
  • - інструмент для роботи з деревиною;
  • - кріпильні елементи.
Інструкція
1
Приготуйте матеріали, необхідні для виготовлення стіл а. Вам знадобляться дерев'яні бруски, соснова дошка, лист багатошарової фанери. Кріпити між собою елементи конструкції слід болтами з гайками і саморізами по дереву. З інструменту не обійтися без ножівки, стамески, молотка, електродрилі та шуруповерта.
2
Виготовте основу для стіл а, яка послужить опорним елементом всієї конструкції. Зручніше і простіше всього виготовити опорну частину стіл а у вигляді пари дерев'яних козлів. Відміряйте дерев'яні бруски для ніжок таким чином, щоб забезпечити зручну висоту стіл а. Оптимальна висота всієї конструкції становить 72-76 см. Якщо ви зробите стіл трохи вище, не біда; при роботі на установці можна буде згодом використовувати дерев'яний настил, регулюючи тим самим висоту стіл а під зріст працівника.
3
Скріпіть між собою елементи підстави за допомогою болтів і гайок з шайбами. На верхній частині козлів встановіть дерев'яні поперечки, вирівнявши їх за будівельним рівнем. Бажано зробити конструкцію розбірної, щоб при необхідності можна було демонтувати пилку і прибрати стіл в місце зберігання.
4
З багатошарової фанери зробіть робочу плиту стіл а. При цьому вибирайте фанеру товщиною до 20 мм, без вигинів і дефектів деревини. Приблизний розмір плити - 650х900 мм. До нижньої поверхні плити прикріпіть шість брусків перетином 60х40 мм. Два бруска пустите уздовж стіл а, а чотири - поперек. Бруски приєднаєте до стіл ешніце шурупами.
5
У центрі стіл ика передбачте щілину для диска пили . Оптимальна ширина щілини з урахуванням зрушується захисного кожуха становить 20 мм. Довжина щілини повинна перевищувати діаметр самого великого диска пили приблизно на 25-30 мм. Знизу плити встановіть і закріпіть хомутами електричну пилку. Для кріплення використовуйте гвинти з потайними головками. Обов'язково добийтеся при регулюванні, щоб диск обертався паралельно щілинному отвору.
6
Оснастіть стіл збіркою для тирси. Короб збірника виготовте з покрівельного заліза і встановіть під диском з невеликим нахилом. Встановіть стіл в майстерні таким чином, щоб пристрій обдуває потоками повітря.