Як відремонтувати паяльник.

Паяльник необхідний у будь-якому господарстві. Він використовується як для ремонту електричних пристроїв, так і для з'єднання між собою різних металевих деталей. Якщо паяльник вийшов з ладу, не завжди потрібно здобувати новий. Іноді достатньо відремонтувати його, відновивши працездатність. Найчастіше лагодження пальника передбачає заміну нагрівального елемента.
Вам знадобиться
  • - керамічне опір ПЕВ-10;
  • - азбестова нитка;
  • - пассатижи;
  • - гострий ніж.
Інструкція
1
Для прикладу достатньо розглянути послідовність дій при ремонті електричного паяльника потужністю 40 Вт, розрахованого на напругу 220 В. Для заміни несправного нагрівального елемента приготуйте керамічне опір типу ПЕВ-10 з номіналом від 1,0 до 1,5 кОм. Отвір, розташоване в центрі резистора, має діаметр, в який легко входить жало паяльника, при цьому додаткова підгонка не потрібно.
2
Видаліть старий перегорілий нагрівальний елемент. На корпусі з боку поздовжнього шва виконайте поперечний пропив приблизно до середини. Відступите від краю на 40 мм. Тепер розгорніть пропиляні боку трубки і зріжте куточки утворився гнізда. Це потрібно для того, щоб уникнути контакту корпусу з висновками опору.
3
Опір, який виконуватиме функцію нагрівального елемента, вкладіть у гніздо. Відігніть пелюстки корпусу, оточивши ними гніздо і закріпіть за допомогою хомутика.
4
Тепер необхідно підключити до оновленого нагрівального елементу дроти живлення. Зріжте з електричного шнура приблизно 150-200 мм ізоляції. Зазвичай стандартний шнур має подвійну ізоляцію жил, яку необхідно зняти.
5
Вивільнені кінці проводу по всій довжині щільно обмотайте азбестового ниткою - виток до витка. Таку нитку можна взяти, наприклад, від несправної електрогрілки. Ізольовані ниткою кінці проводу простягніть через канали ручки і підключіть до висновків нового нагрівального елемента. Для зручності монтажу ніжки резистора загніть, вставте всередину зігнутої частини попередньо зачищений кінчик дроти і обіжміть пассатижами.
6
Висновки нагрівача ізолюйте тієї ж азбестового ниткою, щільно намотавши їх виток до витка. Проводи повинні бути укладені так, щоб вони з корпусом не стикалися. Повторно обмотайте обидва провідника ниткою, скріпивши їх разом. Зберіть ручку. Тепер відремонтований паяльник знову готовий до роботи.
Баян має досить складний пристрій, і, в разі слабкого звучання клавіш або поганого видування хутрами повітря, варто приступити до його ремонту. Відремонтувати баян можна двома способами: самостійно або віднести його до майстра. Якщо ви зважилися ремонтувати баян самостійно, необхідно його розібрати.
Вам знадобиться
  • Для здійснення ремонту баяна або заміни деяких деталей вам, можливо, потрібно буде придбати комплектуючі. Зверніться в будь-який музичний магазин - вони надають як самі інструменти, так і все необхідне для них. Зверніть увагу на куточки для міхів, з'єднувальні шпильки, прийомні клапани, кріплення для ременів, шкіряні заплатки та інше.
Інструкція
1
Отсоедините частини хутра від корпусу. Щоб зробити це, знайдіть капелюшки цвяхів на стику хутра та корпуса і витягніть їх. Обережно виймайте гвоздики за допомогою плоскогубців. Чим старше інструмент, тим більше вірогідність того, що капелюшок відламати від тіла цвяха. Далі ретельно досліджуйте хутро на предмет дефектів і тріщин. Якщо вони є, усуньте їх. Потім зніміть сітку, що закриває клапани. Вона, як правило, кріпиться гвинтиками. Так що зняти її вам не складе особливих труднощів.
2
Візуально перевірте всі клавіші. Якщо одна з них лопнула або просто відвалилася, можна запозичити клавіші знизу, які рідко використовуються. Далі перевірте кожну клавішу на разжатие і стиснення хутра. Якщо внутрішній механізм клавіші не працює, ретельно очистіть його. Після проведення всіх робіт зберіть всю конструкцію баяна назад, не залишаючи при цьому зазорів між різними його частинами.
3
Якщо самостійно відремонтувати баян не вдалося, віднесіть його до досвідченого фахівця з ремонту музичних інструментів, який постарається вирішити вашу проблему в максимально стислі терміни. Також ремонтом займаються різні майстерні при музичних магазинах.