Як визначити брак вітамінів.

Зверніть увагу на свій раціон харчування. Якщо в нього не входять свіжі фрукти, овочі або вітаміни кожен день, при цьому вас турбують часті нездужання, то варто перевірити, чи немає у вас авітамінозу.
Вам знадобиться
  • - спостереження за фізичними функціями організму;
  • - спостереження за станом шкіри, слизових покривів, очей, нігтів, зубів і волосся.
Інструкція
1
Оцініть загальний фізичний стан організму і визначте, чи є у вас симптоми авітамінозу. Чи не стали ви більше хворіти, не пропускаючи жодної сезонної епідемії, чи легко вам сконцентрувати увагу на досить складних завданнях.
2
Перевірте, чи важко вам прокинутися і встати з ліжка вранці, чи відчуваєте ви сонливість і млявість, незважаючи на те, що спали достатню кількість часу. Чи відчуваєте ви безпричинне або викликане вкрай незначними речами роздратування.
3
Визначте, яких саме вітамінів не вистачає в організмі. Дефіцит вітаміну А проявляється таким чином: ви стали гірше бачити в сутінках (це так звана «куряча сліпота»); відчуваєте сухість слизової оболонки очей, дискомфорт і бажання часто терти очі; на слизовій оболонці очей з'явилося почервоніння або навіть маленькі ранки.
4
Огляньте шкіру: сухість, лущення, подразнення, а також запалення або нариви у волосяних цибулин - це також симптоми нестачі вітаміну А.
5
Зверніть увагу на симптоми дефіциту вітамінів групи В. Він проявляється в безсонні, частих перепадах настрою, неполадках з шлунково-кишковим трактом (запори або діареї), у відсутності апетиту. Нестача вітаміну В також може виражатися в запаленні слизових оболонок рота, сприяти появі «заед» в куточках рота.
6
Визначте дефіцит вітаміну С. При дефіциті вітаміну С кровоточать ясна, з'являються дрібні крововиливи, слабкість, погіршення зору. Дрібні травми на зразок синців і подряпин залишаються від найлегшого удару і довго, важко гояться.
7
Визначте, чи достатньо в організмі вітаміну Д. Дефіцит вітаміну Д - це болі в кістках і зв'язках, слабкість і ламкість нігтів і зубів. При нестачі вітаміну РР можливе сильне почервоніння шкіри, за структурою вона стає горбистої і шорсткою. В особливо важких випадках шлунок перестає виробляти шлунковий сік, може початися часта блювота, порушення дефекації, а також мимовільні скорочення м'язів (судоми).