Як відновити вегетативну систему. Як зміцнити нервову систему в домашніх умовах.

Всі зовнішні прояви розлади вегетативної нервової системи (безсоння, дратівливість, занепад сил, головний біль) - це своєрідний сигнал, який подає організм. Внутрішні органи людини «управляються» особливими нервами, які називаються вегетативними. Ці «диригенти» допомагають організму людини правильно реагувати на негативні зовнішні ситуації: стрес, розлад, скачки температурного режиму, вологості, атмосферного тиску.
Інструкція
1
Починайте ранок з контрастного душу. Він відновить сили, поліпшить самопочуття, підніме настрій. Після обмивання теплою водою відразу обіллєте себе холодною. Не потрібно поспішати витиратися, відчуйте теплової прилив до шкірних покривів і відчуєте бадьорість. Увечері перед сном можна приймати хвойну або сольову ванну.
2
Якщо ви відчуваєте, що вам складно стало справлятися з навантаженням на роботі, то постарайтеся взяти відпустку або хоча б відмовтеся від частини своїх обов'язків. У такому стані зайву напругу вдома або на роботі просто небезпечно. Намагайтеся уникати тих ситуацій, які можуть доставити негативні переживання або сильні переживання. Не переносьте простудні захворювання або грип на ногах, такий непотрібний героїзм спровокує новий напад.
3
Навчіться розслаблятися. Для цього можна освоїти різні методики, наприклад, йогу або аутотренінг. Не варто економити на сні. Вночі людина відновлює свої сили, а також саме уві сні відбувається «налаштування» нервової системи. Тому для вас сон є необхідністю і найкращими ліками.
4
Приймайте вітаміни, вони здатні зміцнити нервову систему і захистити її від руйнівних чинників. Наприклад, вітамін A уповільнює процеси зношування нервових клітин і нормалізує сон. Вітамін C покращує розумову діяльність і захищає від стресів і переживань, сприяючи виробленню спеціальних антистресових гормонів. Вітамін E рекомендується вживати при сильних фізичних навантаженнях, він необхідний для хорошої роботи головного мозку, зміцнює здоров'я і сприяє хорошому самопочуттю. Вітамін B1 часто радять приймати людям, що страждають частими депресіями, він знімає тривогу і допомагає сконцентрувати увагу.
5
Вам доведеться відмовитися від куріння і прийому алкоголю, оскільки нікотин може викликати спазми мозкових судин, а алкоголь негативно впливає на вегетативні центри мозку, руйнуючи тим самим нервову систему людини.
6
Більше перебувайте на сонці, адже недарма депресія часто сама проходить навесні, як тільки з'являється весняний сонячне світло. Навіть під час роботи намагайтеся частіше виходити на вулицю і насолоджуватися свіжим повітрям, поглянути на сонці.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vjgbc0uXPDY
Зверніть увагу
Розлад вегетативної нервової системи призводить до неприємного діагнозу - «вегето-судинної дистонії». Розвитку цього захворювання сприяють і гастрит, і невроз, і алергія, і токсикоз. Щоб вам не поставили такий діагноз, потрібно вміти правильно і своєчасно відновлювати вегетативну систему.