Як зшити матрац.

Для ліжка з нестандартним розміром або просто для нового ліжка краще пошити матрац самостійно, при цьому ви будете впевнені в тому, що він ідеально впишеться в задані рамки. Звичайно, ортопедичний або протипролежневі матрац вам навряд чи вдасться зробити, але при оптимальному поєднанні шарів спати на саморобному матраці буде м'яко і комфортно.
Вам знадобиться
  • - поролон;
  • - рулетка;
  • - ніж;
  • - ножиці;
  • - ручка або фломастер;
  • - ватин;
  • - матеріал для оббивки: льон, тик, бязь або інший;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Виміряйте ширину і довжину ліжка. Крім того, якщо є дерев'яні бортики, обов'язково врахуйте їх при плануванні товщини матрац а, оскільки, якщо вони будуть випирати, користуватися ліжком буде не так зручно.
2
Купіть в магазині товстий поролон. Врахуйте, що при товщині менше 10 см спати буде досить жорстко, оптимальним варіантом буде декілька шарів, складених один на одного.
3
За допомогою ручки або маркера намалюйте на поролоні викрійку матрац а. Якщо він буде складатися з декількох частин і двох шарів, робіть для кожного шару окрему викрійку, щоб лінії стику плит не збігалися.
4
Розріжте поролон по прокресленим лініях. Тонкі пласти можна різати просто ножицями, а для розрізання товстого шару покличте помічника. Один з вас повинен розсовувати половини, а інший гострим ножем вести акуратно по накресленої лінії. Можна обійтися і без помічника, при цьому затисніть одну частину розрізається полотна за допомогою важкого предмета або лещат.
5
Поверх поролонового шару покладіть один або два шари ватину або іншого матеріалу, щоб матрац став більш гігроскопічним, - без додаткової прокладки влітку спати буде дуже жарко. Викроїте ватин точно за розміром матрац а і виріжте по розміченій лінії.
6
Візьміть матеріал для обшивки, це може бути щільна бязь, тік, льон або інша натуральна тканина. Зробіть викрійку, відзначте довжину і ширину матрац а, з боків додайте відстань, рівну товщині. Крім того, врахуйте припуски на шви. Якщо ви хотіли б мати можливість час від часу прати чохол, зробіть його знімним. Для цього передбачте нахлест, як у наволочки, або пришити блискавку.
7
Зшийте спочатку все поперечні шви, обмітайте їх. Пришийте блискавку або обшийте край нахлеста. Потім візьміться за бокові шви, загорніть в них куточки по ширині поролону і прошийте, шви обмітайте або прошийте зигзагом. Поверніть чохол гармошкою і акуратно всуньте в нього матрац разом з ватином, намагаючись, щоб все лягло рівно.