Як залатати трубу.

Сучасний будинок немислимий без інженерних систем, які в свою чергу немислимі без трубопроводів. Газ, гаряча і холодна вода, теплоносій - все це транспортується в наші будинки по трубах. На жаль, ніхто не може бути застрахований від їх прориву, при якому газ або вода починають заповнювати приміщення, погрожуючи вибухом або потопом. Діяти в цьому випадку потрібно без зволікання.
Вам знадобиться
  • - сантехнічний скотч («господарська стрічка», «суперстрічці», «армована вологостійка стрічка» та ін.);
  • - ізолента ПВХ;
  • - хомут для трубопроводів;
  • - зварювальний апарат;
  • - металевий лист товщиною 0,5-1 мм;
  • - ножиці по металу;
  • - гумова прокладка ;
  • - слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Закрийте пошкодження в трубі за допомогою сантехнічного скотча. Для цього намотайте кілька витків скотча на деякій відстані (10-15 мм) від отвору і потім продовжите його намотування із зусиллям на трубу по спіралі в напрямок отвори. Щоб надійно перекрити пошкодження в трубі потрібно накласти кілька шарів стрічки.
2
Сантехнічні скотчи володіють великою міцністю, клейкістю, вологостійкість, термостійкість (до + 70 ° C) і здатні витримати тиск у кілька атмосфер. Як тимчасовим засобом можна скористатися і звичайною ізоляційною стрічкою ПВХ, однак за своїми якостями вона істотно поступається сантехнічного скотчу і не годиться для герметизації труб з гарячою водою.
3
Надійним засобом закладення отворів в трубах є ремонтні хомути, що представляють собою сталеву або пластикову стрічку з герметизуючою прокладкою. Якщо у вас є такий хомут, звільніть його кінці від зачеплення один з одним, вивернувши болт або висунувши його з кріпильного паза, одягніть хомут з прокладкою на трубу в місці пошкодження, з'єднайте краї хомута і затягніть болт. Хомут слід накладати таким чином, щоб пошкодження перебувало під кутом трохи більше, ніж 90 ° по відношенню до затискного болта. У цьому випадку на пошкодження доведеться найбільшу стягуюче зусилля.
4
Якщо в наявності немає сантехнічного скотчу та хомута, зробіть останній самостійно. Для цього відріжте від металевого листа смугу шириною 20-40 мм (залежно від розмірів пошкодження). Довжина смуги повинна бути більше довжини кола труби на 30-40 мм. Зігніть плоскогубцями краю смуги (по 20 мм з кожного краю) під кутом 90 °. Заготівля повинна прийняти вигляд букви «П». Користуючись трубою як шаблон, із зусиллям обігніть навколо неї смугу, надавши їй форму хомута.
5
Просвердлите в полках хомута отвір для затискного болта. Вставте всередину хомута гумову прокладку товщиною 2-3 мм. Одягніть хомут на трубу в місці пошкодження і затягніть болт. Якщо хомут буде зроблений правильно, він забезпечить цілком хороша якість ремонту.
6
Сталеву трубу можна заварити електрозварюванням - в тому випадку, якщо труба знаходиться не під тиском. Перед тим як приступати до зварювання, захистіть місце роботи від оточуючих конструкцій металевим листом - для запобігання пожежі та нанесення шкоди покривних матеріалів стіни і підлоги. Підключіть клему «земля» до труби і здійсните заварку місця пошкодження.