Як змінити ємність диска.

Постійне збільшення кількості завантажених і встановлених програм може призвести до появи повідомлень системи про брак місця на жорсткому диску, оскільки ємність томи обмежена. У цьому випадку потрібно перерозподіл ємності існуючих жорстких дисків.
Інструкція
1
Відкрийте головне меню операційної системи Windows Vista для ініціації процедури зміни ємності обраних жорстких дисків натисканням кнопки «Пуск» і викличте контекстне меню елемента «Комп'ютер» кліком правої кнопки миші.
2
Вкажіть команду «Управління» і розкрийте вузол «Сховище».
3
Розгорніть посилання «Управління дисками» і визначте підлягають перерозподілу ємності диски в діалоговому вікні.
4
Викличте контекстне меню підлягає зменшенню томи кліком правої кнопки миші і вкажіть команду «Стиснути том».
5
Визначте бажані параметри стиснення в діалоговому вікні та підтвердіть виконання команди натисканням кнопки «Стиснути».
6
Дочекайтеся завершення операції і переконайтеся в її успішності. Показником служить поява нового розділу нерозподіленого простору в діалоговому вікні «Керування комп'ютером».
7
Викличте контекстне меню підлягає збільшенню ємності диска кліком правої кнопки миші і вкажіть команду «Розширити тому».
8
Створіть вільний простір, необхідний для розширення ємності вибраного диска, видаленням доступного розділу і введіть значення бажаного збільшення ємності у відповідне поле діалогового вікна «Майстер зміни розділів».
9
Підтвердіть виконання команди натисканням кнопки «Далі» і дочекайтеся завершення процесу перерозподілу (для Windows Vista).
10
Завантажте та встановіть спеціалізований додаток для роботи з жорсткими дисками Acronis PartitionExpert (для Windows XP).
11
Вкажіть команду «Збільшити робочий простір» у вікні майстра програми та визначте підлягає збільшенню розділ в новому діалоговому вікні.
12
Натисніть кнопку «Далі» і застосуєте прапорець на полі розділу, що підлягає зменшенню ємності, в наступному діалоговому вікні.
13
Підтвердіть свій вибір натисненням кнопки «Далі» і визначте бажаний розмір збільшення ємності у вікні, майстра.
14
Підтвердіть виконання команди натисканням кнопки «Далі» і натисніть кнопку «Завершити» в підсумковому вікні, що відображає всі розділи.
15
Підтвердіть застосування обраних змін натисканням кнопки «Виконати відкладені операції» в заключному вікні майстра і дочекайтеся завершення процесу (для Windows XP).