Як відполірувати скельця окулярів. Як прибрати подряпини з очок.

При необережному поводженні скла очок пошкоджуються і на них утворюються дрібні подряпини. Лінзи з діоптріями, що мають додаткове покриття, самостійно полірувати не рекомендується, вони підлягають лише заміні на нові. Але прості скельця окулярів, а так же сонцезахисні лінзи з полікарбонату, можна привести в порядок і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - паста ГОІ;
  • - абразивна паста для полірування автомобіля;
  • - повсть, сукно, фетр або мікрофібра;
  • - шліфувальна машинка;
  • - зубна паста;
  • - вата.
Інструкція
1
Перш ніж відполірувати скельця окулярів, рушайте в будівельний магазин і купіть пасту ГОИ на основі оксиду хрому, розроблену в 1931-33 роках радянськими вченими Державного оптичного інституту. У продажу ви можете зустріти пасту з дрібними абразивними зернами темно-зеленого кольору. Так само придбайте суконну, повстяну або фетровий ганчірку.
2
Нанесіть невелику кількість пасти ГОІ на м'яку тканину і відшліфуйте скла очок круговими рухами пальців. Розподіліть пасту по всій поверхні лінзи.
3
Якщо ви хочете добитися ідеального результату або приховати глибоку подряпину, то використовуйте шлифмашинку, щоб відполірувати скельця окулярів. Закріпіть поролонову або повстяну насадку на машинці, нанесіть пасту ГОІ і включите середні обороти. Щоб машинка не нагрівалася, в процесі шліфування стекол очок робіть невеликі перерви.
4
Закончите полірування лінз яким рослинним маслом. Капніть трохи олії на мікрофібру і протріть скла очок з двох сторін круговими рухами.
5
Замість пасти ГОІ використовуйте абразивну пасту №80 для полірування кузова автомобіля, яка продається в магазинах автоемалів. Вона дозволить відполірувати скельця окулярів не гірше, ніж оксид хрому. Алгоритм шліфування й полірування лінз такий же, як з пастою Державного оптичного інституту.
6
Якщо спеціальну пасту для полірування стекол очок ви не знайшли, то використовуйте підручні засоби. Нанесіть на вату невелику кількість зубної пасти, але не вибілювальної, інакше абразивні частки, які в ній містяться, погіршать стан лінз. Протріть скла круговими рухами протягом деякого часу.
7
Промийте очки в теплій воді. Видаліть залишки зубної пасти спеціальною тканиною для лінз і насухо витріть окуляри. Повторіть операцію, якщо з першого разу ви не досягли бажаного результату.