Як лікувати різані рани.

Різані рани, як видно з їх назви, наносяться ріжучими предметами, наприклад ножами, лезами, осколками скла. Небезпека рани визначається її глибиною, тому при зануренні ранить предмета в тканини можуть бути пошкоджені підлягають судини, нерви і органи. Лікування різаних ран має деякі особливості. Як бути, якщо хтось із вашого оточення порізався гострим предметом?
Вам знадобиться
  • - стерильна марля;
  • - розчин антисептика;
  • - джгут;
  • - розчин йоду;
  • - мазь «Левосин »або« Левомеколь »;
  • - лекопластирь;
  • - бинт;
  • - фізіологічний розчин.
Інструкція
1
При пошкодженні судин зупиніть кровоточія. Для вибору оптимального методу гемостазу визначте джерело кровотечі: вени, артерії або капіляри. Якщо травмована вена, то захлиналася кров має темний колір. При пораненні артерії кров має яскраво-червоний колір, іноді може помітити пульсацію струменя крові. При пошкодженні капілярів на поверхні рани виявляється змішана артеріального венозна кров, кровотеча, як правило, необільное і швидко зменшується самостійно. Для зупинки капілярних і невеликих венозних кровотеч застосовується давить марлева пов'язка, просочена розчином антисептика. Її накладають на рану і тримають до повного гемостазу. Сильні венозні і артеріальні кровотечі зупиняють накладанням джгута вище місця пошкодження. При відсутності джгута посудину перетискають пальцями. Стиснення допустимо протягом 1,5 годин влітку і 1:00 взимку. За цей час потерпілий повинен бути доставлений в травматологічний пункт. При необхідності більш тривалого гемостазу тиск на судину послаблюють кожні 40 хвилин на 3-4 хвилини, а потім палець або джгут накладають знову.
2
Після зупинки крові приступайте до обробки рани . Намажте її краї розчином йоду. Саму рану промийте великою кількістю 3% розчину перекису. Видаліть всі сторонні предмети, оскільки, обривки одягу.
3
Якщо рана невелика і не супроводжується пошкодженням великих судин, нервів і органів, нанесіть на неї мазь «Левосин» або «Левомеколь», накрийте стерильною марлевою пов'язкою і зафіксуйте все лейкопластиром або бинтом. Далі міняйте пов'язку 2 рази на день до повного загоєння тканин.
4
Якщо сталося пошкодження нервів, що суб'єктивно відчувається втратою чутливості, або поранення торкнулося який-небудь орган, що можна запідозрити по шокового стану потерпілого, просто накрийте рану стерильною марлевою пов'язкою і якнайшвидше транспортуйте потерпілого в найближчий медичний заклад. При пошкодженні передньої черевної стінки і випаданні з неї петель кишечника ні в якому разі не намагайтеся вправити їх всередину. Обкладете кишку серветками, змоченими фізіологічним розчином, а потім накрийте стерильною марлею.