Як навчитися плести макраме. навчитися в'язати макраме.

Макраме не дарма вважається одним з найдавніших видів рукоділля. Це узелковое в'язання застосовувалося ще стародавніми рибалками Мальти і Канарських островів для виготовлення мереж. Пізніше макраме стало застосовуватися для виготовлення прикрас, одягу і предметів інтер'єру. Сьогодні оволодіти прийомами макраме може кожен і для цього необов'язково відвідувати курси або записуватися в спеціальну школу. Навчитися мистецтву плетіння можна і самостійно.
Вам знадобиться
  • - напівм'яка подушка;
  • - англійські шпильки, ножиці, сантиметрова стрічка;
  • - нитки для плетіння;
  • - книги по макраме або сайти присвячені макраме .
Інструкція
1
Підберіть нитки або мотузки для плетіння. Починати варто з добре скручених ниток середньої товщини. Для перших уроків краще взяти білизняний або конопляну мотузку, лляної шнур, шпагат, сувору пряжу. Не використовуйте для навчання блискучі і ковзаючі нитки.
2
Підберіть для самостійного вивчення техніки плетіння найпростішу літературу з макраме для початківців. Або в мережі інтернет виберіть ресурс, присвячений такому виду рукоділлю. При пошуку керуйтеся яскравими наочними ілюстраціями і простим описом технік вив'язування вузлів. Пам'ятайте, що на деяких сайтах схеми плетіння можна скачувати.
3
Для роботи зробіть спеціальну подушку. Візьміть фанерну дощечку розмірами не менше 30х45 см. Обгорніть подушку поролоном і закріпіть його кількома стібками. Щільної однотонної тканиною обтягніть вийшла заготовку. Добре якщо тканина буде світла. Спочатку можете замість подушки використовувати спинку від м'якого стільця.
4
Зауважте на подушці першу нитку. Це буде основа для кріплення робочих ниток. Користуючись малюнками, спробуйте декількома способами закріпити на основу робочі нитки. Не беріть дуже довгі нитки, з ними важче працювати і для зразків довжина їх не важлива.
5
Освойте основні вузли. Всі композиції в макраме утворюються переплетенням петель та вузлів. Виконайте кілька найпростіших вузлів. Уважно порівнюйте вузол на малюнку з отримати вузликом у вас на дошці. Виконайте геркулесів і плоский вузол. Спробуйте сплести виту і рівну ланцюжка. Освоївши ці вузли, переходьте до виконання рельєфних елементів в макраме: піко, візерунок ягідка, візерунок хамелеон і т.д.
6
Спробуйте, закріпивши на основі кілька робочих ниток створити широке полотно. Використовуйте для цього квадратні вузли в шаховому порядку. Виконайте шахматку на куточок і візерунок ґрати.
7
Ознайомтеся і потренуйтеся у виконанні репсового вузла (інша назва - подвійний вузол) і композицій з цим вузлом. Зробіть кілька орнаментальних вузлів: близнюки, Жозефіна, турецький вузол.
8
Як тільки ви освоїте прийоми вив'язування основних вузлів, можете сміливо приступати до плетіння нескладних виробів для початківців. Можете сплести кулончик з додатковими декоративними елементами (намистинами) або різнокольоровий поясок.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pggFMQmeWcY
Корисна порада
При виконанні виробів, намагайтеся не порушувати рекомендацій про кількість і довжині ниток.
Техніка вузликового плетіння - макраме відома ще з давніх часів. Цією технікою володіли майстри Стародавнього Єгипту, Ассирії, Перу, Греції, Китаю. У наші дні цей вид рукоділля знову стає популярним і неспроста, адже з непоказних мотузок за допомогою вузликів можна створити найрізноманітніші прикраси, кашпо, серветки, панно, гаманці, сумочки і навіть одяг.
Вам знадобиться
  • - мотузка;
  • - ножиці;
  • - голка;
  • - лінійка;
  • - подушка;
  • - шпильки.
Інструкція
1
Для плетіння в техніці макраме підійдуть лляні та конопляні мотузки, мотузка, бавовняні, синтетичні або шовкові нитки, сизаль або плоска тасьма, а також смужки шкіри і вовняна пряжа. Головна умова, щоб матеріал для плетіння був податливим, в міру скрученим, але дуже міцним.
2
Для початку потренуйтеся в'язати прості вузлики. Основним є так званий геркулесів вузол. Для цього вам знадобляться 2 нитки по 10 сантиметрів. Покладіть їх вертикально на подушку. Закріпіть кінець кожної нитки шпильками. Заведіть праву нитку під ліву, а ліву знизу вгору в вийшла петельку. Вузлик затягніть. Наступний вузол робіть аналогічним чином.
3
Для плетіння першого плоского вузла закріпіть 2 нитки на основі посередині. Крайні нитки - робітники, дві нитки посередині - основа. Заведіть праву робочу нитку на основу і під ліву робочу петлю, а ліву заведіть під основу і знизу під петлю. Затягніть вузол. Якщо плести вузлики в такій послідовності, то вийде кручена ланцюжок, а якщо міняти положення ниток в кожному вузлі, то вийде квадратний плоский вузол.
4
Освоївши найпростіші вузлики, переходьте до більш складним і цікавим. Наприклад, спробуйте зробити вузол «Лакомка». Закріпіть 2 нитки на основі і плетіть вузли в наступній послідовності другий-перший-другий чи перший-другий-перший.
5
Для вузла під назвою «Хамелеон» закріпіть на основі 2 нитки і зав'яжіть один квадратний вузлик. Потім поміняйте місцями робочі нитки і основу. Нитками основи, що стали робітниками, зробіть ще один квадратний вузол. Такий візерунок дуже красиво виглядає, якщо виконувати його з ниток двох контрастних кольорів. Комбінуючи перераховані вузли, можна сплести найпростіше продукт за фенечку або кашпо для квіткового горщика.