Як навчитися робити масаж спини.

Масаж володіє оздоровлюючим, релаксаційним, стимулюючим діями. Існує безліч різновидів цієї воістину дивовижної процедури. Якщо ви тільки починаєте освоювати ази масажу, почніть з зони спини і найпростіших рухів рук.
Вам знадобиться
  • - масажний стіл;
  • - пацієнт;
  • - інструкції з техніки масажу;
  • - масажний крем
Інструкція
1
Знайдіть людину, яка погодиться послужити вам в ролі манекена: цілком підійдуть близькі родичі. Укладіть його на тверду рівну поверхню - масажний стіл або підлогу, а ось м'які дивани використовувати не варто.
2
У масажі виділяється чотири основних прийоми: погладжування, розтирання, розминка і вібрація. Проводите процес погладжування найпершим прийомом, між іншими, а також на завершення масажу. Техніка виконання: ваші руки ковзають по поверхні тіла пацієнта, що не зміщуючи шкіру. Дбайливі і легкі торкання підготують тіло до масажу, допоможуть увійти в контакт, знімуть напругу. Запам'ятайте, що погладжування проводиться по ходу до лімфатичних вузлів - пахових і пахвових западин.
3
Покладіть пацієнта на живіт, завдавши крем на руки. Починайте погладжування долонями уздовж хребта, по напряму від куприка вгору - до пахвових западин і назад. Чергуйте звичайні погладжування з більш легкими впливами: гладьте спину тильними сторонами кисті. Потім покладіть одну долоню поверх іншої: використовуйте прийом погладжування з обтяженням. Гладьте праву і ліву половину спини вздовж хребта й уздовж ребер від хребта.
4
Виконуйте руху ритмічно, не поспішаючи, не відриваючи рук від тіла під час зміни рухів, нехай вони плавно переходять одне в інше. Погладжування виробляєте 2-3 хвилини, потім переходите до розтирання, розминка і вібрація.
5
Починайте виконувати розтирання - це підготовчий етап перед разминанием. На зоні спини можна проводити кругове і спиралевидное розтирання. Круговий проводиться з круговими зміщеннями шкіри кінцевими фалангами з опорою на основу долоні або перший палець. Спиралевидное здійснюється підставою долоні або ж ліктьовим краєм кисті, зігнутої в кулак. У масажі беруть участь обидві або одна рука поперемінно.
6
Проводите руху при розтиранні в будь-якому напрямку, без необхідності не затримуйтеся на одній ділянці більше 8-10 секунд. Враховуйте стан шкірного покриву пацієнта, його відповідні реакції на виконувані прийоми.
7
Наступним етапом масажу спини зробіть розминання. Це прийом, коли массирующая рука виконує декілька фаз: 1) захоплення пацієнт області, фіксація; 2) стискання, здавлювання; 3) розчавлювання, розкачування, само розминання.
8
Розминка може бути поздовжнім і поперечним.Проводіте поздовжнє розминання вздовж осі м'язів, по ходу м'язових волокон. Розташуйте випрямлені пальці на массіруемой поверхні таким чином, щоб перші пальці обох рук знаходилися на передній поверхні масажованої зони, а решта пальців (2-5) розташовувалися по сторонам массіруемой зони - це перша фаза (фіксація). Виконуйте масування кистями по черзі, опрацьовуючи залишилися дві зони.Прі поперечному розминці встановіть кисті поперек м'язових волокон так, щоб перші пальці знаходилися на одній стороні масажованого ділянки, а решта - на іншій. При масажі, виконуваному двома руками, встановлюйте кисті один від одного на ширині долоні.
9
Масаж проводите повільно, плавно, до 50-60 рухів в хвилину. Рухи проводите у висхідному і низхідному напрямках, без перескакування з ділянки на ділянку. Інтенсивність впливу нарощуйте поступово від сеансу до сеансу, щоб не було адаптації.
10
Наступним і заключним етапом виконуйте вібрацію - ваша рука повинна передавати тілу пацієнта коливальні рухи. Вібрація буває безперервна і переривчаста. Характер рухів: струс, струшування, постукування, поплескування, биття, пунктирование. Виконуйте прийом кінцевими фалангами пальців або ребром долоні, кулаком.
11
Слідкуйте за тим, щоб прийом не викликав хворобливих відчуттів у пацієнта. Сила і інтенсивність впливу повинні залежати від кута між пензлем і тілом - вплив тим сильніше, чим ближче він до 90 градусам. Тривалість ударних прийомів в одній області не повинна перевищувати більше 10 секунд.Закончіте масаж легкими погладжуваннями протягом однієї - двох хвилин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2dfBqPHWq-o
Зверніть увагу
Чи не застосовуйте вібраційні руху в місцях проекції внутрішніх органів (серця, нирок) в підколінної області, на внутрішній поверхні стегон, особливо в осіб похилого віку.
Масаж відновлює порушені функції організму, знімає втому, підвищує фізичні і навіть розумові здібності. Про користь масажу сказано вже не мало. Крім того, масаж - це не тільки користь, але і задоволення. Навчившись робити масаж, можна побалувати своїх близьких, допомогти їм розслабитися після важкого дня або навіть почати «заробляти руками».
Інструкція
1
Для того щоб навчитися робити масаж, запишіться на спеціальні навчальні курси. Там ви отримаєте не тільки теоретичні та практичні знання, а й документ, що підтверджує те, що ви освоїли навчальну програму (в тому випадку, якщо складете іспит). Після закінчення курсів ви зможете не тільки балувати своїх близьких, а й офіційно працювати масажистом.
2
Можна вивчати техніки масажу самостійно. На сьогоднішній день існує безліч посібників з різних видів масажу (лікувальний класичний, точковий, сегментарний, спортивний, банковий, еротичний і так далі).
3
Отримайте хоча б мінімальні знання про анатомію і фізіології людини. Масаж - це вплив на ділянки тіла людини, тому необхідно знати, на яких місцях можна використовувати більш сильні прийоми, а на яких слід проявити обережність. Вивчіть, від яких захворювань допомагає масаж. Запам'ятайте показання до масажу і протипоказання.
4
Обов'язково закріплюйте на практиці отримані знання. Можете попросити когось із близьких стати вашим «піддослідним» або відпрацьовувати прийоми на себе (наприклад, на зовнішній поверхні стегна).
5
Запам'ятайте і закріпіть на практиці порядок проведення масажних прийомів, адже він розроблений не просто так. Правильна послідовність допомагає проводити масаж з максимальною ефективністю. В лікувальному масажі використовуються погладжування, розтирання, розминка і вібрація. Якщо порушити порядок, то непідготовлені і не «розігріті» м'язи будуть пручатися впливу.
6
Освоюючи прийоми масажу на практиці, стежте, щоб ваші руки були теплими, нігті короткими. Знімайте перед початком масажу всі прикраси (кільця, браслети, годинник), які могли б пошкодити шкіру пацієнта. Одяг, в якій ви проводите масаж, не повинна сковувати рухи, а рукава повинні бути довжиною до ліктя.
7
Відпрацьовуючи техніку масажу на іншій людині, мислите позитивно. Під час фізичного контакту ваша енергетика передається пацієнту. Негативні, руйнівні думки можуть привести до того, що від вашого масажу будуть зовсім не ті результати, які очікувалися.
Зверніть увагу
І все ж техніці простого вечірнього масажу від втоми можна навчитися і самому, радуючи нею близької людини в кінці робочого дня. 10 секретів професіонала. 1. Для початку влаштуйтеся зручніше. Зазвичай після цього прийому люди засинають. Масаж показав Іван Бадьин, масажист. За матеріалами статті Дмитра Гуцало «Вчимося робити масаж: від кінчиків волосся до пальців ніг».
Корисна порада
Як навчитися робити масаж: корисні поради. Вважається, що прекрасний час для масажу - це ранок чи вечір, перед сном. Звичайно, не можна проводити масаж відразу після прийому їжі, та й нервове збудження, дуже сильне стомлення повинні стати причиною відмови від масажу. Тривалість процедури становить від п'яти до 25 хвилин, але при бажанні цей час можна збільшити.