Як прочитати mkv формат.

Фільми, записані у форматі MKV останнім часом можна зустріти на торрентах і файлообмінних ресурсах так само часто, як і відео у форматі AVI. Якщо ви завантажили MKV-файл, а медіапрогравач видає помилку при його відтворенні, проблему можна виправити, встановивши спеціальний програму для перегляду або набір кодеків.
Інструкція
1
Найпростіший варіант - завантажити і встановити спеціально розроблену програму для вирішення проблеми відтворення такого типу файлів. В якості такого додатка можна вибрати MKVPlayer, завантажити його можна на офіційному сайті за адресою http://mkv-player.ru. У цьому випадку вам достатньо запустити завантажений файл, а після установки програми - відкрити з її допомогою відеофайл.
2
Для цього клацніть по файлу правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду «Відкрити за допомогою». Вкажіть як виконуваної програми MKVPlayer і натисніть кнопку OK. Фільм буде відкритий у зазначеному додатку, і проблема читання MKV-файла буде вирішена. Незручність даного методу полягає лише в тому, що дивитися фільм доведеться через незвичний програвач.
3
Інший спосіб - установка кодеків, розроблених спеціально для відтворення відеофайлів «нестандартних» форматів. У цьому випадку ви будете дивитися фільм на тому програвачі, до якого ви вже встигли звикнути, управління яким не викликає у вас незручностей.
4
Завантажте на сайті www.codecguide.com (або будь-якому софт-порталі) пакет кодеків K-Lite. При виборі версії зверніть увагу на розрядність системи (32 або 64-бітна), а також на дату випуску файлу - чим пізніше версія кодеків, тим більша кількість файлів всевозмоних форматів (не тільки MKV) ви зможете відтворювати на своєму комп'ютері.
5
Після завантаження файлу встановлення запустіть його і виконайте інсталяцію, діючи так само, як і при установці будь-який інший програми. Обов'язково перезавантажте комп'ютер, щоб всі зроблені зміни вступили в силу.
Зверніть увагу
Якщо ваш побутової медіапрогравач (DVD-плейєр, BlueRay- плейер) при спробі відтворення MKV-файла видає помилку, зробити з цим щось фактично неможливо. У цьому випадку вам доведеться переконвертувати файл у звичайний AVI формат.
Сьогодні на зміну закритому від редагування контейнеру AVI прийшов новий контейнер MKV. C його допомогою можна поміщати значно більшу кількість інформації на 1 Мб зайнятого дискового простору. Для відкриття файлів з таким розширенням використовуються стандартні медіаплеєри з попередньо встановленими наборами кодеків.
Вам знадобиться
  • - програмне забезпечення Kmplayer;
  • - пакет кодеків K-Lite Codec Pack.
Інструкція
1
За часів розробки операційної системи Windows 3.1 з'явився на світ контейнер AVI, власне, він живий досі, але завжди вважався поганим підмогою для кращої якості фільму, що проглядається. Цей контейнер є закритим ПЗ і працює за принципом одношарового файлу: слідом за відео записується аудіо.
2
Новий контейнер MKV був розроблений і створений вітчизняними виробниками, в надії, що він буде актуальним на кілька років вперед. Суть контейнера проста - вмістити інформацію в декілька потоків, це дозволяє в рази зменшити розмір файлу при тій же якості, що й у AVI.
3
Як правило, для перегляду фільму такого формату необхідно встановити стандартний набір кодеків, але деякі медіаплеєри вміють це робити і без додаткового оснащення, наприклад, Kmplayer. Всі необхідні кодеки вже вмонтовані в дистрибутив цієї утиліти.
4
Якщо ви звикли переглядати відео файли за допомогою інших програм, є сенс завантажити з офіційного сайту один з п'яти дистрибутивів. Для цього перейдіть за наступним посиланням http://www.codecguide.com/download_kl.htm і виберіть будь-яку збірку, натиснувши кнопку Download.
5
Після завантаження інсталяційного пакета запустіть його, двічі клацнувши по ньому лівою кнопкою миші. У вікні вибору встановлюваних кодеків зніміть позначку з пункту Media Player Classic, якщо ви не використовуєте його. Далі поставте позначку напроти пункту DirectShow і виберіть наступні опції: категорія XviD - остання версія XviD, категорія DivX - виберіть останню версію, категорія H264 - виберіть ffdshow.
6
Для MPEG і MPEG2 виберіть опції Cyberlink і Main Concept. Якщо вони вже виставлені і неактивні, поставте позначку на System Default. У наступних параметрах залиште все, як є: DirectShow audio, Other Audio і VFW. Швидше за все, інструментами з цього пакету ви не будете користуватися, тому зніміть відмітку з Tools.
7
Натисніть кнопку Next, потім Finish. Тепер можна запустити відеоплеєр і перевірити працездатність встановлених кодеків.