Як вішати штори. повісити тюль на затискачі.

Існує декілька варіантів кріплення штор на карниз. У кожного з них свої плюси і мінуси, з якими треба рахуватися.
Вам знадобиться
  • карниз
Інструкція
1
Багато сучасних штори кріпляться до карниза за допомогою широких петель з тієї ж тканини, що й основна штора, або тасьми, стрічки та інших щільних тканин. Такі штори вішаються і знімаються дуже легко, але виглядають досить неформально, тому не варто використовувати такий вид кріплення в кабінетах або бібліотеках. Крім того, іноді тканина погано ковзає по карнизу, тому штори важко відкривати і закривати. Для цього існують спеціальні палиці, підвішували до карнизу по внутрішньому краю штор. Ведучи за край такій палки можна легко зрушувати петлі в ту або іншу сторону.
2
Найдорожчим і модним, мабуть, є спосіб кріплення штор на люверсах. Люверси - це великі металеві (або більш дешеві, пластикові) кільця, які прикріплені по краю штори зразок заклепок. Люверси чудово виглядають в інтер'єрі і забезпечують хороше ковзання штори по карнизу. Однак це важкий спосіб кріплення, такого будинку не зробиш, а крім того він підходить не для всіх тканин, легкі тканини і тюль так кріпити не можна.
3
Найстаріший спосіб кріплення штор на карниз - це різноманітні за формою гачки. На штору по верхньому краю пришиваються маленькі петельки, металеві або з тканини, ниток, тонких шнурків. На карнизі висять гачки, за які чіпляють ці петельки. Спосіб дуже трудомісткий, крім того петельки при різкому зрушуванні штор норовлять зіскочити з гачків, доводиться залазити наверх і поправляти.
4
Іноді штори вішають на спеціальні затиски-крокодили. Зазвичай ці затискачі кріпляться на карнизі нероз'ємної петлею, а штора вставляється в них приблизно так, як білизна вішають на прищіпки. Такий спосіб теж легким не назвеш, оскільки, поки штору тримає занадто мала кількість затискачів, їй не можна дозволити висіти на них повним вагою. Виходить, що треба тримати штору, та ще й розтискати затискачі і вставляти туди верхній край. Перевагою способу є тільки те, що можна неможливо підготовляти штору. Природно, вона повинна бути підшита, але ні петлі, ні кільця пришивати додатково не потрібно.
Зверніть увагу
Власне кажучи, будь-яка установка карнизів передбачає набір певних дій. Згідно інструкції Ви збираєте карниз, намічаєте місця для отворів. Залежно від діаметра дюбелів, робите для них отвори в стіні. Далі, вставляєте дюбеля, закріплюєте шурупи, вішаєте карниз - і з чистою совістю можете насолоджуватися результатами своєї праці.
Корисна порада
Вам знадобляться такі інструменти, як стамеска, великий столярний молоток, ножівка, оббивно-драпірувальна молоток, дриль, ножиці, щипці, викрутка.