Як підготувати підлогу під лінолеум. Як видалити жовта пляма на стельової плитці після протікання зверху.

Перш, ніж укладати лінолеум на підлогу, необхідно підготувати підставу. Оскільки це покриття м'яке і пластичне, то під ним будуть видні всі нерівності чорнової підлоги. Тому підстава під лінолеум має бути рівним і міцним. Цього можна домогтися, якщо послідовно виконувати рекомендації фахівців.
Вам знадобиться
  • - грунтовка;
  • - піщано-цементна суміш;
  • - дерев'яна рейка або труба;
  • - вирівнює суміш;
  • - голчастий валик.
Інструкція
1
Ретельно очистіть підставу від сміття і пилу, пропилососити кімнату. На ньому не повинно бути слідів фарби, бітуму і всього, що може послабити зчеплення розчину з основою. За допомогою лазерного рівня визначте найвищу точку в кімнаті, по ній відбийте на стінах горизонт. Уздовж стін закріпіть маячки і натягніть по ним нитку від стіни до противо пол ожной стіни по висоті стяжки. За залізобетонному основи досить стяжки товщиною 2-3 см.
2
Приготуйте розчин з готової піщано-цементної суміші за вказаною на упаковці інструкції. Краще вос пол ьзоваться готовою сумішшю, так як змішати будинку цемент і пісок в потрібних пропорціях скрутно, а їх недотримання може призвести до зниження міцності піщано-цементної стяжки.
3
Нанесіть на підставу грунтовку і після цього заливайте розчин. Робіть це ділянками, вирівнюючи поверхню дерев'яною рейкою або трубою. Відповідно розраховуйте і готуйте розчин на ділянку, оскільки він повинен бути ис пол ьзован за певний час, далі він стає непридатним для роботи.
4
Після закінчення робіт дайте стяжці пол ністю висохнути, на це знадобиться близько двох тижнів. Після висихання можете укладати на пол лінолеум .
5
Для ідеально рівній поверхні ис пол ьзуйте вирівнює суміш, попередньо загрунтувавши суху піщано-цементну стяжку. Розведіть суміш по інструкції і залийте підставу.
6
Пройдіть суміш голчастим валиком, щоб в ній не залишилося бульбашок повітря, тоді поверхня буде ідеальна. При великій площі приміщення заливайте пол послідовно ділянками, що примикають один до одного. Самовирівнюючий пол сохне протягом 3-7 днів залежно від товщини, яка повинна бути не менше 5 мм.
Зверніть увагу
Самовирівнююча підлога можна робити і без пристрою під нього піщано-цементної стяжки, але все ямки і западини на плитах все ж необхідно закрити розчином. У цьому випадку товщина вирівнюючої суміші буде до 3 см, що веде до значного збільшення вартості статі.
Корисна порада
Небажано настилати підлоги з лінолеуму по старому покриттю. Іноді допускається укладання лінолеуму на старий лінолеум при очищенні його від плям жиру, фарби та інших забруднень. Вирівнює суміш наноситься при необхідності. У випадку, якщо старим покриттям є плитка ПВХ, то видаляють пошкоджені плитки, отвори заповнюють вирівнює сумішшю і після її висихання шліфують.