Як виявити гайморит.

Запалення верхньощелепної пазухи носа називається гайморитом. Причиною захворювання найчастіше є інфекції верхніх дихальних шляхів, проте іноді гайморит може виникнути через викривлення носової перегородки або алергії. Щоб уникнути переходу хвороби з гострої стадії в хронічну важливо вчасно виявити її.
Інструкція
1
Достовірно визначити гайморит в домашніх умовах неможливо, проте є ряд симптомів, який повинен насторожити. Якщо закладеність носа супроводжується гнійними виділеннями, гугнявий голоси, хворобливими відчуттями в області гайморових пазух і чола, підвищенням температури до 38 ° С, необхідно звернутися до лора для проведення діагностики.
2
Пройдіть рентгенологічне дослідження навколоносових пазух. Воно зручно тим, що виконується без додаткової підготовки і дозволяє в найкоротші терміни отримати точну відповідь про наявність чи відсутність гаймориту. Затемнення зображення пазух на знімку свідчить про запалення, тому необхідно пройти курс лікування, щоб уникнути розвитку ускладнень.
3
Найбільш точним, але дорогим дослідженням є комп'ютерна томографія носових пазух. Пройдіть її, якщо у вас є сумніви в поставленому діагнозі. Спеціальної підготовки до процедури не потрібно.
4
Якщо проведення рентгенологічного дослідження неможливо з тих чи інших причин, лікар може запропонувати проведення пункції гайморової пазухи. Процедура не дуже приємна, однак проста і інформативна. Спеціальною голкою лор проколе стінку пазухи і за допомогою шприца відкачає її вміст. Перевагою даної маніпуляції є те, що лікар в процесі може промити пазухи дезинфікуючим розчином.
5
після підтвердження діагнозу обов'язково пройдіть курс лікування. Промивайте ніс антисептиками, пийте антибактеріальні та антигістамінні препарати. Для прискорення одужання зверніться до фізіотерапевта для призначення фізіопроцедур. При Недолікована гаймориті нерідко утворюється абсцес, однак найважчим ускладненням хвороби є менінгіт.